Timár Böske táncművész a pályafutását a Bartók Béla Táncegyüttesben kezdte, ezt követően a Magyar Állami Népi Együttes szólótáncosaként és tánckar-vezetőjeként szerzett nevet a szakmában. 1993-ban férjével megalakítja a Csillagszemű Gyermektáncegyüttest, amely később a Csillagszeműek mozgalmává terebélyesedett. A Duna nézői a Fölszállott a páva zsűritagjaként találkozhatnak vele hetente.
A Ki a Télapó? című amerikai vígjátékról hét unokám s a Mikulás ünnepe jut eszembe. A családunkban klasszikus módon bonyolódik le az ajándékozás. Ami talán egyedileg jellemző ránk, hogy nemcsak az unokák hada, hanem öt felnőtt gyermekem is elvárja a meglepetést, s így a kis cipellők mellett a nagyok kisuvickolt lábbelijében is ott kell lenni az ajándékoknak (hétfő, Duna, 0.45).
Különösen közel áll hozzám a Család-barát, mivel Erzsébet-napkor e műsor vendégszeretetét élvezhettem. A stábnak nemcsak táncot taníthattam, hanem – a Sztárok főzőkanállal rovatban – a konyhai tudományomat is megcsillanthattam. A néptánchoz jól illett a pásztortarhonya, természetesen roppanós kovászos uborkával tálalva (kedd, Duna, 10.05).
Szerdán a Magyar történelmi arcképcsarnokon akadt meg a szemem. Nagyon kedvelem a történelmi regényeket, ismeretterjesztő könyveket, életrajzokat. Kedvenc korszakom a XVI-XVII. század, amely olyan híres női egyéniségeket adott a hazának, mint Lorántffy Zsuzsanna és Zrínyi Ilona (Duna, 3.30).
Az M3 csatornán sokszor nosztalgiázom, gyakran választok kínálatából magyar filmeket vagy sorozatokat. Az Onedin család különösen közel áll hozzám, fiatal lányként együtt drukkoltam a családdal, hogy a kapitány megtalálja végre szíve választottját (csütörtök, M3, 20.35).
Pénteken a Fölszállott a páva második középdöntőjére hívom fel a figyelmet. Zsűritagként veszek részt e páratlan vállalkozásban, s munkánk talán még nehezebb, mint a korábbi versenyeknél, a felnőttek elbírálásánál. A gyerekek nagyon alaposan készültek fel a megmérettetésre, s nincs igazán nagy különbség a versenyzők között. Gyakran a zsűri pillanatnyi ízlése dönt a nyertesektől, s mi is megkönnyezzük a búcsúzókat (Duna, 19.35).
Szombaton a Rádiószínház adásában Galgóczi Erzsébet Viszek a börtönbe leveskét… című rádiójátékát ajánlom. Nagyra tartom az írónőt, s választásomat az is motiválja, hogy a főhős megszemélyesítőjével, Pásztor Erzsivel együtt szerepeltünk a már említett Család-barátban (Kossuth Rádió, 21.04).
Vasárnap a Népzene – itthonról adásában a nemrég elhunyt Kobzos Kiss Tamásra emlékeznek. Közeli barátság fűzött a művészhez, mivel amíg én a gyerekek táncnevelésével foglalkoztam, addig ő az ifjabb korosztály zenei nevelésének szentelte életét. Számos közös műsorunk marad meg az emlékeim között (Bartók Rádió, 14.30).