Járai Judit 1988 óta dolgozik a közmédiában. Kezdetben az MTV külpolitikai főszerkesztőségének munkatársaként tevékenykedett, s olyan műsorok tették ismertté a nevét, mint a Panoráma. Ezt követően hat éven keresztül a Magyar Rádió washingtoni tudósítójaként hasznosíthatta külpolitikai ismereteit. Napjainkban többek között a Harminc perc alatt a föld körül – nemzetközi magazin és a Világóra szerkesztő-műsorvezetőjeként hallhatjuk a rádióban.
A Hazajárót az elmúlt két évtized egyik legjobb műsorának tartom. Magyar kollégák készítik, s a forgatások során a Kárpát-medence legszebb vidékeit járják be. A félórás összeállítás megismerteti a nézőt a történelmi Magyarország múltjával, szokásaival és az egykori országrészek jelenével. A szakszerű, választékos szerkesztéshez kiváló operatőri munka és igényes narrátori szöveg társul, így a mozi nemcsak tudással, hanem filmélménnyel is megajándékozza a nézőt (hétfő, Duna, 4.25).
A Szerelmes földrajz szintén a Duna régi, de nem megkopott műsora. A hazához, az emberekhez való kötődésünket teszi közkinccsé egy ismert és elismert személy segítségével (kedd, Duna, 3.25).
A Ridikül igazi női talkshow, egy tehetséges újságírónő vezeti, és mindig a nőket különösen érdeklő témákról szól. A 90 éves édesanyám rendszeresen nézi, részben azért, mert jó időpontban van, részben pedig azért, mert a mindennapokhoz kötődő témákat dolgoz fel (szerda, Duna, 17.00).
A Szálka – avagy Bagi és Nacsa megakad a torkán végre egy olyan kabaréműsor, amely nem gyűlölködve, acsarkodva szól a politikáról. Fiatalos szemléletű humoristák készítik, és szellemesen csipked meg visszás közéleti jelenségeket (csütörtök, Duna, 20.25).
A Regényes történelem nem egy új keletű műsora a Magyar Rádiónak, mégis állandóan újat tud nyújtani. Fontos történelmi eseményeket hoz hozzánk közel, szinte meseszerűen, de hűen a valósághoz (péntek, Kossuth Rádió, 15.10).
Szombaton egy különleges műsorra hívom fel a figyelmet: Hatvany Lajosné Bartók Béla és Thomas Mann találkozására emlékezik. Nagyon tanulságos a mai korok krónikásai számára; hol vannak a Hatvanyhoz hasonló mecénások. Magyarországon és a Kárpát-medencében jelenleg is sok a módos ember, de kevés akad közöttük, aki nemes ügyeket támogatna. Nyugodtan meríthetünk ihletet a Nyugat folyóirat egyik alapítójának életéből (Kossuth Rádió, 21.47).
A Vasárnap délután címe nem igazán hívogató, de tartalma annál inkább értékes. Igazi körképet ad az ország kulturális eseményeiről: egyfajta ajánló, de mégis – érdekes beszélgetésekkel, véleményekkel – mélyebbre hatol (Kossuth Rádió, 16.00).