„A sorsnak, a gondviselésnek és a Jóistennek köszönhetem, hogy a televízió képernyőjén, határon túli magyarként itthonról haza, Kárpátaljára üzenhetek.”
Tizennegyedik éve dolgozom a közmédiában, s a Kárpát Expressznek is egyik alapítója vagyok. Mi mással is kezdhetném a hetet, mint a hétfői Magyarlakta-vidékek krónikájával. A külhoni műsorok a Dunán láthatók, ez az egy válogatás maradt az M1-en. Pedig sok helyen – főleg a határ mentén – nem tudják fogni a műholdas adásokat, nekik ez az összeállítás igazi ajándék (13.55).
Maradjunk még a hétfőnél: a Kezedben a jövő! – A fiatal szakmunkások Európa-bajnoksága című dokumentumfilmet ajánlom. A verseny egy nagyon jó kezdeményezés, minden nemzet a hozzá legközelebb álló szakmákat mutatja be. Így kitekintést ad a fiataloknak, ugyanakkor elviszi jó hírünket is a világba (Duna, 0.20).
Kedden műsoromra, a Kárpát Expresszre hívom fel a figyelmet. A napi hírháttér összeállításban korábban anyagokat is forgathattam, jelenleg a magazinban szerkesztő-műsorvezetőként dolgozom. Mikor stúdióvendéggel beszélgetek, kicsit visszacsöppenek a riporteri munkába. Ha szűkebb hazámból, Kárpátaljáról érkezik a beszélgetőpartnerem, nemegyszer elfog a honvágy, s meg is hatódom (Duna, 6.00, Duna World, 9.00).
Szerdán A Fekete város tévéfilmsorozatra kapcsolok. Az adaptáció Mikszáth szellemét hűen tükrözi, s a jelenetek java részét a Felvidéken, Lőcsén forgatták. Amikor az ősi magyar városban megfordulok, felidézem magamban a film egy-egy jellegzetes részét is. Kár, hogy manapság ilyen jellegű történelmi filmek már nem készülnek (Duna, 19.55).
A csütörtök legyen a gyermekeké! Az M2-nek, az új gyerekcsatornának kisgyerekes anyukaként is nagyon örülök. Az ifjabb nemzedék ezekből a kisfilmekből csak a jót tanulhatja meg. A kockásfülű nyúl különösen kedves sorozat, kis sziget a mai erőszakos, elszabadult világban, az agresszív mesék kavalkádjában (17.35).
Pénteken a Koncertek az A38 hajón-ba hallgassunk bele! A széria igényes szórakozást nyújt a fiataloknak: nemcsak a menő zenekarokat ismerhetik meg, hanem a nemzetiségi együttesek fellépése nyomán a kisebbségi kultúrába is bepillanthatnak (Duna, 23.35).
Vasárnap este a Magyarország szeretlek! című vetélkedőbe kapcsolódom be. A közkedvelt show-műsorból a nézők játékosan szerezhetik meg a hazánkhoz kapcsolódó tudásanyagot, így az adás közművelő, nemzettudat-erősítő hatása kétségtelen. Egyszer magam is játszottam kvízben, s mikor a játék fontos kellékét, az időzített bombát a kezembe adták, szinte mindent, így a vas vegyjelét (Fe) is elfelejtettem (M1, 20.15).