Varázslat, sors és tarkabarka. Ezeket a fantázianeveket kapta Tordi Rea menüje a horvát RTL csatornán futó „Večera za 5“ című főzőműsorban. A bellyei fiatal büszkén vállalta magyarságát és vidám, pozitív életszemléletét a kamerák előtt, és nem mellesleg a versenyben egy hajszál választotta el a fődíjtól.
Rea igazi konyhatündér, ezt a hozzá közel álló személyek már tudják róla. Előszeretettel készít finomságokat, rendszeresen kísérletezik és pocaktájékon jól tartja a környezetét… Viccesen meg is jegyzi, hogy ez egy jó taktika, hiszen ha a szerettei híznak, akkor ő legalább mindig karcsúbbnak fog látszani mellettük. A bellyei magyar fiatal vidámságát és segítőkész, pozitív hozzáállását a horvát RTL televíziós műsorába is bevitte, amit két hete követhettek a tévénézők. Büszke is volt az azt követő visszajelzésekre, miszerint a kamerák előtt is olyan volt, mint ahogyan őt a magánéletben ismerik.
A hobbi, ami kikapcsolja és feltölti
Rea gyerekként sokat sürgött-forgott édesanyja mellett a konyhában, vélhetően onnan a sütés-főzés iránti szeretete. Amikor párjával összeköltöztek, akkor kezdett el komolyabban a gasztronómia irányába fordulni, szinte napi szinten kezdett el sütni-főzni és újdonságokat kitalálni. Mint mondja, szeret kísérletezni, és ha választania kellene, akkor inkább süt, mint főz, de valójában nehezen választ, attól függ, hogy mire érez éppen késztetést. A dobostorta például egy bakancslistás dolog az életében, amit még nem sikerült az elképzeléseinek megfelelően megsütnie.
Vacsora 5 főre

Amikor egy közösségi médiacsoportban vállalkozó szelleműeket kerestek a „Večera za 5“ című főzőműsorban való szerepléshez, Reát barátnője, Karaszi Viktória ajánlotta be. A műsor készítői megkeresték, majd rövid gondolkodási idő után igent mondott a felkérésre. Úgy gondolta, hogy ez egy lehetőség számára a komfortzónából való kilépéshez. Nem is tévedett ebben, hiszen elmondta, hogy kamerák ide vagy oda, lámpaláza nem volt. Egyértelmű volt számára, hogy a műsorban a szakácstudományán túl az identitástudatát is meg szeretné mutatni, így egy percig sem volt kérdés, hogy elmondja magáról, hogy magyar, sőt, még a menüjének is magyar neveket adott, amivel nem kis fejtörést okozott a főzőtársainak. A műsorban ő volt az utolsó sorra kerülő házigazda, és mivel hárman is egyforma pontszámot kaptak, így a csapat férfi tagjai döntöttek az eredményről. Így egy versenytársnőjével fej fej mellett haladva ugyan nem ő nyert, de Rea ezzel az eredménnyel is győztesnek érzi magát, hiszen a legfontosabb dolgot elérte: kilépett a komfortzónájából, tett egy lépést önmagáért, és megmutatta, hogy mit tud. Amikor arról kérdeztem, látja-e a jövőjében a főzést bármilyen formában, azt felelte, hogy még nem biztos ebben. Egyelőre az Instagram közösségi felületen a Kuhareica1 néven lehet követni receptjeit és specialitásait.

A magyar szakos hallgatók egyesületének vezetője
Rea a főzésen kívül rendkívül szívesen tölt időt közösségben, önkéntes és közösségi munkát végez. Az eszéki Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéken tanul. Ugyan korábban nem járt magyar iskolába, de otthon a család csak magyarul beszélt. Mindig a fülében cseng édesapja mondata, aki figyelmeztette, hogy ne hagyja elveszni a magyar nyelvtudását, mert szüksége lehet még rá az életben. Az is előfordult, hogy csúfolták, ha magyarul szólalt meg. Sokat köszönhet az eszéki magyar tanszéknek, sokat fejlődött a nyelvtudása, és ma már bátran és szívesen használja anyanyelvét. Büszke a magyarságára, és mindenhol szívesen segít, éppen ezért programokat szervez, kultúrát és hagyományokat ápol, leginkább a hallgatói egyesület vezetőjeként, de nagy örömmel támogatja munkájával a civil szervezeteket is. Az emberek pedig hálásak lelkes, támogató hozzáállásáért, és tudják róla, hogy jó szóért és néhány finom falatért hozzá mindig fordulhatnak.