Mohácsi Szilvia az Aranymetszés műsorvezetője és felelős szerkesztője. Ajánlójában, akárcsak a műsorában, az arányosságot, a harmóniát és az értékközvetítést tartotta a legfontosabbnak.
Hétfőn a Duna esti műsorából Haydn: A Megváltó hét szava a kereszten vonósnégyes változatát ajánlom. A darab a Keller Vonósnégyes előadásában hallható. A zenei együttes vezetőjét, Keller Andrást egyszer az Aranymetszésben is vendégül láttam. Természetesen a kamaramuzsikáról beszélgettünk: az egykor oly népszerű zenei műfajt sajnos a közönség napjainkban már kevésbé értékeli. Pedig sokat vesztünk, mivel a társas zenélés alkalmazkodásra tanította a zenészt és publikumát is (Duna, 23.05).
Kedden hazabeszélek, és a Magyar elsőkre hívom fel a figyelmet. Korábban én is szerkesztettem az adást. Mivel akkor még igen kezdő voltam, és az igazán izgalmas témákat kollégáim maguknak tartották fenn, nekem a „maradékkal” kellett beérnem. Nem tudom, ki járt jobban, mivel az első magyar focimeccsről vagy autóversenyről napokig kutathattam a Testnevelési Főiskola könyvtárában. Amikor az első magyar gyógyszertalálmányt szerkesztettem, orvosi ismereteim is alaposan bővültek (Duna, 9.55).
Szerda este a Sörgyári capricco játékfilmre kapcsolok. Menzel mozija a békebeli idill míves darabja, pedig az eredeti Hrabal-mű kevésbé rózsaszínű. A cseh szerző a regény folytatását is megírta, az pedig kimondottan keserű írás (Duna, 21.15).
A Nyolc évszakhoz kedves emlék fűz. A csütörtökön kezdődő sorozat a nyolcvanas évek végén nagy feltűnést keltett, zenéje megjelent lemezen is. A zeneszerző, Balázs Fecó egyszer egy zongora mellett csak nekem játszotta, s énekelte el a film főcímdalát (Duna, 19.55).
Pénteken a Magyar népmesék sorozaton akadt meg a szemem. Már a bevezető népi motívumai is igazi remekművek. Szabó Gyula hangja telitalálat, árnyalatokban rendkívül gazdagon több szereplőt is elénk varázsol (m2, 11.25, 18.20).
Szombaton hallgassunk Omega-koncertet! Az adás igen aktuális, mivel az együttes most kapott Kossuth-díjat. Nem is olyan régen a Zegzugos történetekben az Omega billentyűsével, Benkő Lacival forgattam az I. kerületben. Büszkén mutatta meg alma materét a Krisztina téren, s az iskola folyosóit járva izgalmas diáktörténetekkel szórakoztatta a stábot és a nézőket (M1, 0.05).
Nagyon szeretem a történelmi filmeket, így vasárnap A másik Boleyn lány sztorija ültet a képernyő elé. Boleyn Anna életét a könyvekből ismerjük, lánytestvéréről vajmi keveset tudunk. Pedig az ő élete is izgalmas, az ódon falak között szerelem, dráma játszódik (M1, 21.30).
{fcomments}