Tizennegyedik alkalommal adták át a Magyar Kémia Oktatásáért-díjat azoknak a tanároknak, akik kiemelkedő szakmai munkásságukkal és elhivatottságukkal hozzájárultak a jövő nemzedékének magas szintű szakképzéséhez. A díjazottak között volt a vörösmarti származású Horvát József tanár úr is.
Október 15-én tizennegyedik alkalommal adták át a „Magyar Kémia Oktatásáért-díjat” annak az öt kémiatanárnak, akik kiemelkedő szakmai munkásságukkal és elhivatottságukkal hozzájárultak a jövő nemzedékének magas szintű szakképzéséhez, felkarolják és tudásukkal támogatják a tehetséges diákokat. Az ünnepélyes díjátadóra idén is a Magyar Tudományos Akadémián került sor.
Vörösmart szülötte
Horvát József tanár úr Vörösmarton született. Az általános iskolát szülőfalujában, a középiskolát Pélmonostoron végezte. Miután fizika-kémia szakos tanári diplomát szerzett a szegedi József Attila Tudományegyetemen, abban a gimnáziumban helyezkedett el kémia- és fizikatanárként, ahol középiskolai tanulmányait is végezte. A tanítás mellett szakköri foglalkozást is szervezett az oda járó magyar diákoknak. 1991 nyarától a Drávaszögben is háborús viszonyok alakultak ki, emiatt családjával együtt Magyarországra költözött, s ott kezdett tanítani.
1996 szeptembere óta tagja a szentesi Kiss Bálint Református Általános Iskola tantestületének. Kiváló képességű, innovatív tanár. A tehetséggondozás területén kitűnő eredményekkel büszkélkedhet. Tanítványai évek óta a legjobbak között szerepelnek a legrangosabb kémiaversenyeken. Diákjaival sikerül megszerettetnie a természettudományokat, egyre több tanítványa folytatja tanulmányait kémia tagozaton a középiskolákban, majd az egyetemeken. Személyisége, nyitottsága, érdeklődése az új és korszerű iránt példaértékű. Volt diákjai és kollégái innét is gratulálnak neki!
{fcomments}