Bagi Iván heti ajánlója

728

Bagi Iván humorista, író és előadóművész. Nyolc kötet szerzője; a Hűség árvája című szépirodalmi művét és a Csak szeretet legyen önéletrajzi ihletésű könyvét tartja a legfontosabbaknak. Szerteágazó tehetsége korán megmutatkozott, 1998-ban Nacsa Olivérrel együtt megnyerte a Rádiókabaré Humorfesztiváljának első díját szerzői és előadói kategóriában. Később a közmédia M1 csatornáján a Poén Péntek-kel havonta, majd 2011-től a Szálka, avagy Bagi és Nacsa megakad a torkán szórakoztató műsorukkal kéthetente jelentkeztek. Jelenleg a vadonatúj Bagi Nacsa Show házigazdájaként találkozhatnak vele rendszeresen a televíziónézők.

Hétfőre a Derrick német tévéfilmsorozat aktuális epizódját ajánlom; amikor készült, még érzékelhetően lassúbb és élhetőbb volt a világ. Gyermekkorom egyik meghatározó filmélménye, a bűnügyi nyomozót alakító Horst Tappert hatására kezdtem el parodizálni. Kazettás magnóra vettem fel és minél tökéletesebben próbáltam utánozni a szinkronszínészek hangját. Emellett viselkedésmintákat is kölcsönöztem a sorozat szereplőitől. Bizonyos szófordulatok beleégtek az emlékezetembe (M3, 20.05).

Kedden délután kíváncsian várom a Rádiószínházat. A rádióhallgatás megnyugtató kikapcsolódás ebben a képekkel túlzsúfolt világban, felszabadítja a fantáziát.  Lackfi János: Milyenek a magyarok „útikalauza” a magyarokkal kapcsolatos sztereotípiákat járja körül, a szerző humora és igazságkereső attitűdje figyelemreméltó (Kossuth Rádió, 13.06).

Szerdán éjjel televíziót nézek: a Csak ülök és mesélek kellemes, ráérős hangulata ma is vonzó. Vitray Tamás a riporteri szakma legnagyobbjai közé tartozik, szeretettel ajánlom mindenkinek (M3, 23.10).

Csütörtökön Fábry Sándor műsorát ki nem hagynám. Előadóművészként, Hofi Géza mellett, őt tartom a legnagyobbnak. Sokat tanultam és tanulok tőle, örök gyerek, akiből sosem fogy ki a lelkesedés (Duna, 20. 25).

Pénteken a Zártosztály magyar szórakozató sorozatra hívom fel a figyelmet.

1996-ban itt tűntünk fel először a képernyőn, Fábry Sándor volt a műsorvezető. Meghatározó, szerencsés találkozás és a televíziós karrierünk kezdete (M3, 21.05).

Szombaton este vetítik Sándor Pál Ripacsok című filmjét Udvaros Dorottya, Garas Dezső és Kern András főszereplésével. A film megérintett, mert a cselekménye hasonlít a mi történetünkre: két jó barát dolgozik együtt, ahogyan mi is Olivérrel, már huszonegy éve. Hiszem, hogy a duónk erejét főként az adja, hogy nagyon különböző emberek vagyunk, és inspiráljuk egymást (M3, 21.10).

Vasárnap a Vers napról napra érdekesnek ígérkezik, nagy rajongója vagyok a verseknek. Rendszeresen írok lírai műveket, de a próza közelebb áll hozzám. Megfilmesíthető regényterveim is vannak (Kossuth, 20.55).