Az eszéki egyetem dékáni kitüntetésben részesítette mások mellett Pálinkás Zoltánt, az alkalmazott matematika és informatika szak harmadéves hallgatóját kimagasló eredményeiért.
A dékáni kitüntetésben azok a végzős hallgatók részesülhetnek (alap- és mesterképzésen), akik legalább 4,5-ös tanulmányi átlaggal rendelkeznek, illetve tanulmányaikhoz kapcsolódó tevékenységeikkel hozzájárulnak az egyetem hírnevének növeléséhez.
Az eszéki J. J. Strossmayer Tudományegyetem idei kitüntetettjei között szerepel az újbezdáni Pálinkás Zoltán, az alkalmazott matematika és informatika szak harmadéves hallgatója is, akit a dékáni kitüntetés mellett díjaztak tanulmányi eredményéért is, mivel ő rendelkezik a legmagasabb, 4,6-os átlaggal saját szakán belül, valamint a tanulmányaihoz kapcsolódó tevékenységeiért is, ugyanis számos versenyen szerepelt kimagasló eredménnyel.
A megmérettetések mellett említésre méltó, hogy egy eszéki informatikai cégnél gyakornokként dolgozott, ahol tovább mélyítette szakmai tudását is.
Előkelő helyek a programozói versenyeken
Az országos IEEEXtreme versenyen több mint 6000 csapat közül a 95. helyen végzett alakulata, az egyetemi Mathos AI Hackathonon első helyezést értek el, az Umag városában rendezett Nemzetközi STEM Games versenyen 2023-ban harmadikok, 2024-ben pedig az ún. technológiai arénában elsők lettek.

– A versenyek közül az utóbbi volt számomra a legemlékezetesebb. A több napon át tartó megmérettetés során a hackeléssel foglalkoztunk: jelszavakat kellett feltörnünk, gyengén védett rendszerekbe bejutnunk, illetve különböző információkat megszereznünk. Az egyik legkülönlegesebb feladat az volt, amikor egy hangminta alapján kellett rekonstruálnunk egy képet, majd abból kiolvasnunk egy jelszót, de voltak az ún. gépi tanuláshoz fűződő feladataink, illetve egy alkalmazás fejlesztése is – avatott be az informatikai verseny rejtelmeibe riportalanyom.
A következő lépcsőfok a mesterdiploma megszerzése
– Megtisztelő számomra, hogy engem is díjaztak. Nagyon örülök és motiválónak tartom, hogy az egyetem elismeri a hallgatók munkáját – nyilatkozta lapunknak Zoltán.
Az alapképzés elvégzése után a mesterdiploma megszerzését tűzte ki következő célul matematika és informatika szakon, bízik benne, hogy hasonlóan jól teljesít majd.
Távolabbi tervei ugyancsak a programozáshoz kapcsolódnak: szeretne egy olyan munkahelyet találni, ahol tovább bővítheti szakmai tudását, hosszú távú célja pedig egy saját programozói cég alapítása.
Zoltánnal legutóbb még középiskolás korában készítettünk interjút egy országos informatikai verseny kapcsán, ahol első lett a horgászversenyek pontozását megkönnyítő alkalmazásával. A témaválasztás a hobbijából fakadt, akkor elmondta, a feederezés és főleg a machbotos (úszós) horgásztechnika áll hozzá legközelebb. Tanulmányai mellett most nincs sok ideje a horgászatra, de az egyetem végeztével örömmel visszatérne a vízpartra csalogató tevékenységhez is. (ti)