Ady Endrének lehetett útitársa az, aki múlt szerdán részt vett az eszéki Bölcsészettudományi Karon megtartott vendégelőadáson. A pécsi BTK egyetemi docense, dr. Mekis János adott elő.
Az eszéki Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék meghívására a pécsi Bölcsészettudományi Kar Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszékének egyetemi docense, dr. Mekis János látogatott el a Dráva-parti városba, ahol vendégelődás keretében tartott érdekfeszítő prezentációt Ady jelenléte címmel.
„Ady Endre a legjelentősebb modern költőink közé tartozik, s az sem kétséges, hogy nemzeti irodalmunk legnagyobbjai között tarthatjuk számon. (…) A magyar modernség klasszikusai közül Ady helye tűnik a legtartósabban szilárdnak a kánonban. E kezdettől fogva mindmáig töretlen érdeklődéshez nagy mértékben hozzájárul, hogy gyakorta közösségi sorskérdések állnak verseinek középpontjában. Az irodalom és irodalomértés 19. századból örökölt iránya a nemzeti azonosság történeti és időszerű tárgyalása” – áll az előadó Ady-kultuszról írott tanulmányában.
A pécsi egyetemi docens előadását az eszéki magyar tanszék oktatói és hallgatói is érdeklődve hallgatták.
A cikk az elektronikus média többféleségének és különbözőségének fejlesztéséről szóló Alap által került társfinanszírozásra.