A Kárpát-medence régióiból érkezett gyerekek a szétszakadt magyar nemzetközösséget jelképezve készítették el közösen a Matyó Madonna című alkotást táblakép formájában. A horvátországi régiót a Laskói Általános Iskola tanulói és Kriják Diána tanárnő képviselték.
Október 4-től november 23-ig lesz megtekinthető Somogyi Győző Kossuth-díjas festőművész, grafikusművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagjának életmű-kiállítása a Vigadóban.
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet ehhez kapcsolódóan – kifejezve a határon túli magyar közösségek és az anyaország együvé tartozását – egy kiegészítő rendezvénnyel készült. A művész Matyó Madonna című alkotását egy 3×5 méteres táblakép formájában készítették el a kilencfelé szakadt magyar nemzetközösséget jelképezve (Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Délvidék, Eszék-Baranya, Muravidék, Őrvidék, Diaszpóra, anyaország) a régióból érkezett gyerekek. Minden csapat egy-egy részt kapott, amit a megadott kontúrok és színséma szerint festettek ki. Majd az egészet összerakva egy új művészeti alkotás született.
A horvátországi régiót a laskói általános iskola tanulói – Stefanec Petra, Schrempf Bernard, Klájó Kitti, Péter Petra -, valamint Kriják Diána pedagógus képviselték.
Kriják Diána kísérőtanár elmondta, hogy a gyerekeknek nagyon tetszett a feladat, lenyűgözte őket a Pesti Vigadó pazar épülete, de a Parlamentben tett látogatás és a kísérőprogramok is nagyon tetszettek nekik.
{fcomments}