Kezdőlap Hírek Kárpát-medence Heidl György az új, társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár

Heidl György az új, társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár

25

A magyar kormány döntése értelmében Heidl György tölti be a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkári tisztségét, amelyhez a nemzetpolitika, a civil ügyek, a nemzetiségi és felekezeti kapcsolatok is tartoznak. A kinevezés különösen fontos a határon túli magyar közösségek számára, hiszen az államtitkárság feladatköre közvetlenül érinti a külhoni magyarság támogatását, identitásának megőrzését és intézményrendszerének működését.

A döntés a Magyar Közlöny 2026. évi 57. számában jelent meg. A 104/2026. (V. 24.) köztársasági elnöki határozat szerint Sulyok Tamás – a miniszterelnök javaslatára – 2026. május 26-ai hatállyal nevezte ki az új tisztségviselőket.

Heidl György ismert katolikus filozófia- és vallástörténész, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, valamint a Szent István Tudományos Akadémia tagja. Több mint három évtizedes tudományos és oktatói pályafutása során jelentős szerepet vállalt a felsőoktatásban és az egyházi-kulturális életben is.

Tanulmányait a Janus Pannonius Tudományegyetemen (Pécs) magyar és művészettudomány szakon végezte, majd a Central European University medieval studies képzésén szerzett diplomát és doktori fokozatot. 2020 óta az MTA doktora. 1993-tól a Pécsi Tudományegyetem Esztétika Tanszékének oktatója, 2018 óta egyetemi tanár, 2019 és 2023 között pedig a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar dékánja volt.

Korábban a Pécsi Egyházmegye kulturális és tudományos igazgatójaként is dolgozott, emellett több tudományos társaság és szakmai szervezet munkájában vett részt. Számos filozófia- és esztétikatörténeti publikáció szerzője, több nyelven beszél, tudományos munkássága nemzetközi szinten is ismert.

Hirdetés