Kezdőlap Hírek Magyarságunk Több mint ezren kapnak „Szülőföldön magyarul” támogatást

Több mint ezren kapnak „Szülőföldön magyarul” támogatást

149
08-szlf-magyar-1

A napokban sor került a „Szülőföldön magyarul” támogatások átutalása. Idén több mint ezer pályázatot nyújtottak be a szülők nevelési-oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatásra.

A horvátországi Szülőföldön Magyarul Pályázati Iroda az előző évek gyakorlata szerint bonyolította le a pályázati folyamatot.

− Igyekeztünk mindenhova eljuttatni a pályázati kiírás szövegét, és űrlapokat is küldtünk a tanintézményekbe, a nem magyar tannyelvű intézményeket pedig körlevélben értesítettük a pályázati lehetőségről. Ami a pályázók számát illeti, a tavalyi évhez hasonlóan több mint 1000 kérvény érkezett be. Minden iskolából (Baranyától Zágrábig), ahol az oktatás magyar nyelven folyik, illetve van magyar anyanyelvápolás, érkeztek be pályázatok – mondta Pálinkás Krisztián, a horvátországi Szülőföldön Magyarul Pályázati Iroda vezetője.

Az április 30-ai határidőig összesen 1059-en igényeltek nevelési-oktatási, tankönyv- és taneszköz-, valamint hallgatói jegyzet-támogatást. Közülük 1048-nak a kérelmét kedvező elbírálásban részesítették, így a szülők hozzájuthatnak a magyar Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által biztosított egyösszegű támogatáshoz.

– A támogatásra azok a diákok és egyetemi hallgatók pályázhattak, akik a magyar tannyelvű oktatás valamelyik formájában részesülnek a horvátországi oktatási intézményekben. Második éve pedig a magyar nyelvű óvodákba járó gyerekek szülei is nyújthatnak be kérvényt. A támogatások összege forintban változatlan maradt: a diákok 22 400 Ft-ot, az egyetemi hallgatók pedig 2 800 Ft-ot igényelhettek, utóbbira egy kérelem érkezett be. A támogatások átutalására augusztus 23-án kerül sor, mely idén kúnában a diákoknak 601,61 Kn-t, a hallgatónak pedig 75,20 Kn-t jelent. Arra kérem a szülőket, ellenőrizzék, hogy gyerekük számlájára megérkezett-e az összeg, és amennyiben ez nem történt meg, jelezzék a 031-275-480-as telefonszámon – tette hozzá Pálinkás Krisztián, a horvátországi Szülőföldön Magyarul Pályázati Iroda vezetője.

Hirdetés