Hosszú évekig nem volt, 2002 márciusától azonban ismét van magyar nyelvű televíziós műsor régiónkban. Azóta, a nyári szünetet kivéve, minden héten jelentkezik a Drávatáj, szombatonként 18.30-tól 19 óráig a Szlavón Televízióban. A nézők eddig közel 1500 riportot láthattak. A kis létszámú szerkesztőség bejárta az ország magyarlakta vidékeit, és ott volt minden jelentősebb, a horvátországi magyarságot érintő eseményen. A tizenöt évet próbálták meg összefoglalni a 313. adásban, amelynek ismétlése április 1-jén lesz látható a szokott időben.
A Horvátországi Magyarok Demokratikus Közössége által alapított HunCro Sajtó és Nyomdaipari Kft. 2001-ben az Illyés Közalapítvány médiapályázatán 10 millió forint értékben eszköztámogatásban részesült, amellyel kialakította a horvátországi tudósítói pontot.
A munkatársak különböző továbbképzéseken vettek részt a magyar köztévénél, de a legtöbbet az számított, hogy volt akarat és elhivatottság a kis csapat tagjaiban. Az első magyar nyelvű műsort 2002 márciusában sugározták, ezzel egy többéves hiányt sikerült pótolni.
Tizenötévnyi kemény munka van mögöttük. Voltak nagyon nehéz időszakok is, többször is a megszűnés fenyegette a televíziós műhelyt, de soha nem adták föl és nem hátráltak meg az első útjukba kerülő akadálynál.
Jelenleg két munkatárssal dolgoznak, akik a magazinműsor mellett rendszeresen készítenek anyagot a magyar köztévének is, valamint a vajdasági Pannon Televízió is átveszi a műsorokat. Így a világ minden táján látható műsorok nézői folyamatosan betekintést nyerhetnek a horvátországi magyarság legfontosabb eseményeibe, különböző gondjaiba.
– Ez nem is munka volt számunkra, hanem inkább küldetés. A célunk továbbra is dokumentálni, megörökíteni minden fontos eseményt, magyarságunkért dolgozó embert. Folyamatosan arra törekszünk, hogy az igényesség és a hitelesség jegyében készüljenek az anyagok, hogy azok szakmailag is kifogástalanok legyenek – mondja Varga József, aki a stáb megalakulásakor riporterkért kezdte, ma ő a magazinműsor főszerkesztője, technikusa és sokszor operatőre is egyben. Hozzátette azt is, a legnehezebb most az volt számukra, hogy 10 percben összefoglalják a 15 évet. Hiszen a műsorok mellett más területen is kipróbálhatták magukat, több kisfilmet, dokumentumfilmet, reklámfilmet is készítettek. Sikerült olyan szintre eljutniuk, hogy mára már oktatói szerepet is vállalhatnak, az eszéki egyetem magyar tanszékének egyik mentorintézménye lett a Drávatáj televíziós műhely.