Kezdőlap Hírek Magyarságunk Szent István-napi megemlékezések

Szent István-napi megemlékezések

265
06-KOPCS

Államalapító szent királyunkra emlékeztek a horvátországi magyarok több településen is. Bellyén, Kopácson, Rijekában és Splitben a helyi magyar közösség rövid alkalmi műsorokkal készült a jeles napra.

 

Kopács, Bellye

A kopácsi HMDK alapszervezet vasárnap tartotta ünnepi megemlékezését a helyi kultúrotthonban. A közönséget Cickai Csaba, az alapszervezet elnöke köszöntötte, majd pedig Andócsi János történelemtanár beszélt István királyról. Ezt követően egy szavalat és néhány dal hangzott el a Kopácsi Alkalmi Zenekar előadásában. A szervezők zárásként állófogadásra invitálták az ünneplőket.

A bellyei HMDK alapszervezet tagjai is rendszeresen megemlékeznek augusztus 20-áról. Hétfőn az egyesület székhelyén rövid alkalmi műsort tartottak, ahol a himnuszokat és a köszöntőket követően szavalatok hangzottak el, majd pedig vetítésre került sor.

 

Rijeka, Split

Rijekában vasárnap ünnepelték államalapítónk, Szent István király napját. A rijekai híres Velják család, a városi színház szimfonikus zenekarának tagjai adtak komolyzenei koncertet. Zdenka Sibalin-Klepac verset szavalt, István királyról pedig Torić Valéria olvasott fel egy szöveget.

Splitben hétfőn került sor a megemlékezésre, az egyesület elnöke, Kollár István köszöntötte az egybegyűlteket, majd pedig Fontányi Árpád mondott ünnepi beszédet. Komenda László gitározott, Tripolszki Anikó pedig verset szavalt. A megemlékezés közös vacsorával és társalgással zárult.

split

Hirdetés