Kezdőlap Hírek Magyarságunk Óvodás nap a várdaróci V Arénában

Óvodás nap a várdaróci V Arénában

4

Vidám gyerekzsivajtól volt hangos a V Aréna péntek délelőtt, ugyanis a Várdaróc FC vendégül látta a helyi és kopácsi óvodásokat.

Különleges élményben volt részük a helybéli és kopácsi óvodásoknak, akiket a Várdaróc FC látott vendégül a V Arénában.

A látogatás során a legkisebbek nemcsak a pályát csodálhatták meg, hanem az épületet és az öltözőket is bejárhatták, így testközelből ismerhették meg, milyen körülmények között készülnek a játékosok. A gyerekek kíváncsian fedezték fel a számukra új környezetet, miközben a klub mindennapjaiba is bepillantást nyerhettek.

A program végén természetesen a mozgás sem maradhatott el: a pályán labdát is ragadhattak, és önfeledten focizhattak, kipróbálva magukat a zöld gyepen. A jó hangulat és a sok nevetés azt mutatta, hogy a látogatás maradandó élményt jelentett számukra.

A Várdaróc FC az utóbbi években kiemelt figyelmet fordít az utánpótlás-nevelésre és a fiatalok bevonására. Működik a fociakadémiája, amelynek egyik célja, hogy már egészen fiatal korban megszerettesse a gyerekekkel a sportot, és hosszabb távon biztosítsa a csapatok utánpótlását.

– Fontos számunkra, hogy a gyerekek már kicsi korban kapcsolatba kerüljenek a labdarúgással és a klubbal. Az ilyen alkalmak közelebb viszik hozzájuk ezt a világot, és sokszor ezek az első élmények határozzák meg, hogy később visszatérnek-e sportolni – hangsúlyozta Kiss Dárió, a Várdaróc FC egyik vezetője. Hozzátette: az egyesület továbbra is várja a focizni vágyó gyerekeket és fiatalokat, ahol rendszeres edzésekkel, mérkőzésekkel biztosítják a fejlődésüket.

A V Arénában tett látogatás ismét megmutatta, hogy a futball iránti érdeklődés már a legkisebbeknél is könnyen felébreszthető, és egy ilyen nap akár egy hosszabb sportos út kezdete is lehet. A tervek szerint legközelebb a laskói és a bellyei óvodások látogatnak el a V Arénába.

Hirdetés