Kezdőlap Hírek Belföld Nyakig az adósságban

Nyakig az adósságban

223

Egyre gyakoribb látvány az utcákon a kukázó ember. A felhalmozott adósságot egyre nehezebben fizetik ki a polgárok, már a bankok sem tesznek szert olyan nagymértékű nyereségre, mint korábban. A vállalatoknak és magánszemélyeknek jelenleg 37,6 milliárd kúna behajthatatlan, vagy csak részben behajtható hitele van – írja a Novi list napilap. A jóváhagyott hiteleket minden ötödik vállalat és minden 11. magánszemély nem tudja kifizetni.
Más szóval a 127,6 milliárd kúnából 11,2 milliárd kúnát nem, vagy csak részben tudnak törleszteni. A lap szerint az embereknek a legtöbb baja a svájci frankos hitel miatt van.
A polgárok leginkább a lakáshiteleket fizetik, de ennek következtében elhanyagolják a többit, és a hitelkártyáik mínuszai is egyre magasabbak, ez jelenleg majd 7 milliárdot tesz ki.

 

Hirdetés