Immár ötödik éve nagy népszerűségnek örvend a magyarkártya-játék hódolóinak a találkozója. Idén a szezonnyitó kártyapartinak a sepsei HMDK-alapszervezet tagjai voltak a házigazdái.
A magyar kártya évszázadok óta egy asztalhoz ülteti a különböző korosztályokhoz tartozókat, és most ismét közösségi élményként éledt újjá a Drávaszögben. A rendezvény nem csupán a belotte rajongóinak szól, hanem mindazoknak, akik szeretnék átélni a játék izgalmát, megismerni a hagyományokat és új barátokra lelni a kártya világában. A találkozó célja, hogy a régi idők kártyapartijainak hangulatát és a mai közösségi élet örömét egyesítse, hiszen magyarságunk berkeiben is sokan hódolnak a kártyajátéknak. A HMDK sepsei, pélmonostori, kórógyi alapszervezete, valamint a Vukovári Magyarok Egyesületének tagjai öt éve közös belotte-versenyt indítottak, és azóta felváltva találkoztak a négy településen. Az eddigi találkozókon alkalomszerűen Csúzáról is csatlakoztak a versenyhez, idéntől pedig egy új településsel is gyarapodott a csapat, hiszen Laskó is igent mondott a kihívásra.
– Vidékünk magyar szervezetei között kiváló a kapcsolat, és ezek az összejövetelek egy újabb remek alkalmat teremtenek arra, hogy találkozzunk és együtt töltsünk egy kellemes, családias napot. Ezek az események nemcsak szórakozást és kikapcsolódást nyújtanak, hanem a közösségünk erejét is megmutatják. A legfontosabb azonban az, hogy együtt lehetünk – ennek különösen nagy jelentősége van most, amikor sokan vágynak a személyes kapcsolódás örömére – mondta Prosszer Horvatin Szanella, a HMDK sepsei alapszervezetének alelnöke.
Hamarosan ismét asztalhoz ülnek a magyarkártya-játék kedvelői, legközelebb Vukovár, utána pedig Kórógy fogadja majd a játék szerelmeseit.
