A Vukovári Népzeneoktatási Műhelyre 2018 novemberétől 2019 júniusáig öt hétvégi alkalommal került sor a vukovári Magyar Otthonban. A programra a Vukovári Magyarok Egyesülete pályázott a Csoóri Sándor Alapnál a magyarországi Lajta-Szeret Egyesülettel közösen, utóbbi tagjai szervezték az oktatást.
A Lajta-Szeret Egyesület a Kárpát-medence szórvány magyar közösségeit segítő Petőfi Sándor Program (PSP) egykori ösztöndíjasaiból létesült azzal a céllal, hogy a PSP szellemében folytassák közösségépítő tevékenységüket egyesületi keretek között.
– A vukovári műhelymunka hangszerbemutatóval és ismeretterjesztő előadással indult, majd kézbe lehetett venni a hangszereket, és az érdeklődésnek megfelelően választani egyet-egyet. A vukováriak körében a citera, hegedű, nagybőgő és az ütőgardon lett a legnépszerűbb – mondta a zeneoktatási program szervezője, Bódi Viktória, aki korábban Vukováron volt Petőfi-ösztöndíjas. Hozzátette azt is, hogy az oktatás minden alkalommal együttzenéléssel, közös énekléssel végződött. Emellett sor került népi ének tanulására, kézműveskedésre és táncházra is.
A Csoóri Sándor Alapnál elnyert támogatásból az egyesület hangszereket is vásárolt.
Bódi Viktória elmondta azt is, hogy a zeneoktatási program szakmai vezetője Hunyadi Péter volt a Lajta-Szeret Egyesület részéről, valamint Boldizsár Imre (citera), Csikvár Gábor (nagybőgő), Nagy Bence (ütőgardon), Molnár Balázs (furulya) és Medvegy Andrea (népi ének) tanítottak a foglalkozások során.
Az egyesületek ősztől folytatnák a sikeres közös munkát, bízva a Csoóri Sándor Program további támogatásában.