Kvótareferendum: olvasóink véleménye

455
Az október 2-i (vasárnapi) népszavazáson egy esetleges, a brüsszeli bürokraták által szervezett kényszerbetelepítés ellen szavazhatunk, amennyiben anyaországi választási joggal, illetve kézhez vett választási lappal rendelkezünk. Ezzel kapcsolatban kérdeztük meg olvasóinkat.

A kvótarendszer az Európai Unió kezdeményezésére született meg, hogy a menekültválság csúcspontján Európába áramló menekülteket a tagországok lehetőségeinek megfelelő arányban lehessen elhelyezni az unión belül.

Orbán Viktor február 24-én jelentette be, hogy a kormány nevében népszavazást kezdeményezett a kötelező betelepítési kvótákról. Az Országgyűlés május 10-én rendelte el az országos népszavazást, 136 kormánypárti és jobbikos igen szavazattal, 5 független képviselő nem voksa ellenében. Áder János köztársasági elnök október 2-ára írta ki a voksolás időpontját.

Mi, határon túli magyarok is szavazhatunk a kényszerbetelepítés ellen, amennyiben anyaországi választási joggal, illetve kézhez vett választási lappal rendelkezünk. Ezáltal ismét kifejezhetjük az egységes magyar nemzethez való tartozásunkat, bizonyságot tehetünk a nemzetünkért és a keresztény Európáért való kiállásról.

A szavazáson a következő kérdésre kell igennel vagy nemmel válaszolnunk: „Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?”

A népszavazással kapcsolatban megkérdeztük néhány olyan olvasónkat, akik már éltek szavazati jogukkal. Véleményük szerint a kényszerbetelepítésnek súlyos gazdasági, kulturális és biztonsági kockázatai vannak. Horvátországi magyarként is kiállnak az anyaország érdekeiért.

dsc_2597Sipos Sándor (Kiskőszeg):

A menekültválságért nem hibáztathatjuk a migránsokat, függetlenül attól, hogy a háború elől menekülnek vagy a jobb élet vonzza őket kontinensünkre. Az európai politika kezeli rosszul a helyzetet a válság kezdete óta, és véleményem szerint a kényszerbetelepítés sem jó megoldás. Úgy gondolom, a problémát nem Európában kellene megoldani. Először is ott kellene helyreállítani a rendet, ahonnan a menekültek elindultak.

felvtelik-szaniProsszer Szanella (Sepse):

Részt vettem a szavazáson, természetesen a nem-et ikszeltem be. Véleményem szerint egy ország saját maga döntse el, hogy akar-e külföldieket befogadni, pláne annak tudatában, hogy már eddig is mennyi baj származott a migránsválságból, amellyel párhuzamosan a terrorfenyegetettség is nőtt. Tudom, hogy rengeteg ártatlan ember is van a menekültek között, közülük is a gyerekeket sajnálom a legjobban. De úgy gondolom, nem a kvótarendszer a megoldás a problémára.

15-valasztas_fontanyiFontányi Árpád (Split):

Meggyőződésem, hogy meg kell védeni Magyarhont a bevándorlók betelepítésétől. Erre nemcsak a terrorfenyegetettség miatt van szükség, véleményem szerint a társadalmi beilleszkedés szintjén is problémák merülnének fel. Jómagam már szavaztam is nemmel, és rajtam kívül van még néhány magyar szűkebb pátriámban, akik hozzám hasonlóan gondolkodnak. Örülök, hogy horvátországi magyarként támogathatom az anyaországot a voksommal.

15-valasztas_hordosiHordósi Dániel (Csúza):

Polgári kötelességemmel minden körülmények között élek, és úgy vélem, hogy nem lenne szerencsés, ha az EU erővel a magyar nép akarata ellenére betelepítene egy más kultúrkörbe tartozó népcsoportot. Ez se a magyaroknak, se a migránsoknak nem volna jó, mivel állandó feszültségben élnének, ráadásul a bevándorlók sem szívesen jönnek Magyarországra, hiszen az ő céljuk Nyugat-Európa.