Kezdőlap Hírek Magyarságunk Ki mit tud? 2012: tehetségkutató vetélkedő Kopácson

Ki mit tud? 2012: tehetségkutató vetélkedő Kopácson

249
09-ki-mit-tud-13

Kopács – Régi hagyományt elevenített fel a Horvátországi Magyarok Ifjúsági Közössége, amikor múlt vasárnap megszervezte a Ki mit tud?-ot. A tíz produkció legtöbbje az ének, a zene vagy a tánc műfajához tartozott, a zsúfolásig megtelt kultúrotthon közönsége jól szórakozott, és művészi élményben is része lehetett.

Kopácson az 1980-as években rendezték meg az első Ki mit tud?-ot. Ennek sikere megalapozta az elkövetkező években tartottakét is. A legkülönbözőbb műfajú produkciókkal léptek a szereplők a kultúrotthon színpadára, volt kabaré, ének, tánc, szavalat. A műsorszámokat korábban nem „versenyeztették”, ezért akkoriban nem is volt zsűri. A Horvátországi Magyarok Ifjúsági Közössége ezt a régi hagyományt szerette volna újjáéleszteni, azonban vetélkedő jelleggel. A cél azonban továbbra is az, hogy lehetőséget biztosítsanak ezáltal mindenkinek arra, hogy megmutassa, mit tud, miben tehetséges. Összesen tíz egyéni, illetve csoportos produkcióval neveztek be a versenyre.

 

Színvonalas produkciók

Az óvodásoktól kezdve egészen a felnőttekig sokakat megmozgatott a meghirdetett vetélkedő. A fellépők igencsak változatos repertoárral örvendeztették meg a nagyszámú közönséget. A helyi óvodások tornagyakorlatot mutattak be, az alsó tagozatosok táncoltak, a Laskói Általános Iskola tanulóinak egy csoportja zumba-koreográfiával kísérletezett, a csúzai Fica Kornélia és Jaksity Anasztázia saját zenei szerzeményüket adtak elő, csakúgy, mint a laskói Bicó János, valamint a Nasty és Ripper nevezetű rapperduó. A szintén Csúzáról érkezett Kurel Ágota egy régi közismert slágert adott elő, a kórógyi Dezső Regina népdalokat énekelt, a kopácsi Varga Vivien pedig Rúzsa Magdi dalával készült. Az Arany János Kultúregyesület humoristái saját összeállítású jelenetsorral dolgoztatták meg a közönség rekeszizmait.

A versenyzőknél is nehezebb dolga volt a bírálóbizottságnak, amelynek a műsor végeztével el kellett döntenie, hogy a különböző műfajú produkciók közül melyik is emelkedett ki minőségével. A zsűriben Szlám József, az eszéki Horvát Nemzeti Színház operatársulatának tagja, Pasza Árpád, az Új Magyar Képes Újság nyelvi lektora és Déra Nándor, a Horvátországi Magyarok Ifjúsági Közösségének elnöke kapott helyet.

– Egyáltalán nem volt könnyű dolgunk, hiszen e tájon rengeteg a tehetség, ami ezúttal is bebizonyosodott. A kicsik éppoly szórakoztatóak voltak, mint a felnőttek, látszott rajtuk, hogy komolyan veszik a versenyt, és mégis örömmel töltötte el őket a lehetőség, hogy közönség előtt mutatkozhatnak be. Mivel két nagyszerű versenyző között nem tudott dönteni a zsűri, így változtattunk az eredeti terven, és egy győztes helyett két győztest hirdettünk ki a végén – nyilatkozta lapunknak Szlám József, a bírálóbizottság elnöke, a rendezvény díszvendége.

Amíg a zsűri értékelt, a Kopácsi Alkalmi Zenekar szórakoztatta a közönséget.

 

A Ki mit tud?-nak  kettő helyett három győztese lett

A vetélkedőn kétféleképpen lehetett nyerni. A közönség soraiban ülők szavazócédulával voksolhattak a tetszésüket elnyerő szereplő(k)re, és aki(k) a legtöbb szavazatot kapta/kapták, egy 500 kúna értékű ajándékutalványt vihetett/vihettek haza. A közönség által legjobbnak tartott produkció az óvodások által bemutatott zenés tornagyakorlat volt. A zsűri által a legjobbnak ítélt versenyző pedig egy 1000 kúna értékű Emmezeta-ajándékutalvánnyal gazdagodott. A tervezett egy díjazottból azonban kettő lett, hiszen a zsűritagok két produkciót egyformán kitűnőnek tartottak. Így a kopácsi Varga Vivienen kívül a laskói Bicó János is egy-egy utalvánnyal távozhatott.

A szervezők ezúton is köszönetet mondanak a rendezvény támogatóinak, a Horvátországi Magyarok Demokratikus Közösségének, a HMDK kopácsi alapszervezetének és a kopácsi Arany János Kultúregyesületnek. A Ki mit tud? azonban nem egy egyszeri alkalom volt, a szervezők szeretnék, ha minden évben sor kerülhetne rá, és újra hagyománnyá válhatna a településen.

09-ki-mit-tud-10

 

09-ki-mit-tud-9

 

09-ki-mit-tud-16

 

09-ki-mit-tud-12