Jankovics: Szavazásra fel! Május 5-én mondjunk véleményt az elmúlt évek történéseiről! Csak a HMDK!

0
244

„Az, hogy az Eszék-Baranya megyei magyar önkormányzat eddigi elnöke, Sipos Živić Tünde nincs a jelöltek között, mindennél többet elmond a megyei önkormányzatnak az előző mandátumban végzett munkájáról“

Jankovics Róbert, a HMDK elnöke a május 5-ei kisebbségi önkormányzati választásokkal kapcsolatban a következőket nyilatkozta:

– Elsősorban köszönöm minden HMDK-jelöltnek, hogy vállalja a megmérettetést. Mi úgy érezzük, hogy a közösségünk jó irányban fejlődik, és amennyiben a mi jelöltjeink kapnak bizalmat május 5-én, ez a trend folytatódni fog. Ha szemügyre vesszük a jelölőlistákat és jelölőszervezeteket, egyértelműen látszik, hogy a horvátországi magyarságon belüli megosztottság a múlté. Igaz, maradtak még „foszlányok” ellenjelöltek formájában, de ezek kizárólag egyéni érdekekből eredő jelölőlisták, semmiképpen sem beszélhetünk már szervezett fellépésről. Ami jó. Hiszen ez is bizonyítja, hogy gyógyuló közösség vagyunk. És a gyógyulás a választások után még gyorsabb lesz. Ami az ellenjelöltjeinket illeti, egyértelmű, hogy a járási (ellen)listák Eszék-Baranya megye és Belovár-Bilogora megyék területén a MESZ egyes egykori prominenseihez kötődnek – Grubišno Polje és Pélmonostor városokban, valamint a Hercegszőlősi és a Dárdai járásokban is. 

„Az Eszék-Baranya megyei MESZ-gyanús ellenlistán egyetlen jelölt sincs Szentlászlóról, Harasztiból, Várdarócról és Újbezdánból sem“

– Ami az Eszék-Baranya megyei MESZ-gyanús ellenlistát illeti, számomra több meglepetés is van. Elsősorban az, hogy nincs senki Szentlászlóról, Harasztiból, Várdarócról és Újbezdánból sem. De talán a legnagyobb meglepetés, mondhatni szenzáció, hogy az Eszék-Baranya megyei magyar önkormányzat eddigi elnöke, Sipos Živić Tünde nincs a jelöltek között. Ez a tény mindennél többet elmond az előző mandátumban végzett munkájukról.

„Ugyanazok az emberek kérnek újra bizalmat a választóktól, akik az Eszék-Baranya megyei magyar kisebbségi önkormányzat nevében havi 6000 kúnát fizettek a MESZ-nek irodabérlet címén Vörösmarton, és akiknek a mandátuma alatt az általuk vezetett MESZ csődbe ment. Vessünk ennek véget május 5-én!“

– Arról a négyéves ciklusról van szó, amelynek egy részében a megyei önkormányzat havi 6000 kúna bérletet fizetett a MESZ-nek a vörösmarti székházhasználatért, és amelyben teljesen cserbenhagyták a szavazóikat. És most ugyanazok az emberek kérnek újra bizalmat a választóktól, akiknek a mandátuma alatt az általuk vezetett MESZ csődbe ment. Hiszem, hogy május 5-én a választók elmondják róluk a véleményüket – nyilatkozta lapunknak Jankovics Róbert, a HMDK elnöke, parlamenti képviselőnk.

Kisebbségi önkormányzati választások 2019
Magyar jelölőlisták

ESZÉK-BARANYA MEGYE

ESZÉK-BARANYA MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT

A HMDK JELÖLTJEI:
Andócsi János, Hercegszőlős
Csiszár Norbert, Haraszti
Facskó Mónika, Kopács
Farahó Zsolt, Kopács
Hordósi Dániel, Csúza
Horvát Attila, Vörösmart
Hugyik Krisztián, Erdőd
Jankovics Róbert, Pélmonostor
Kelemen Dezső, Szentlászló
Kelemen Viktória, Laskó
Kistót János, Meccő
Kovács Ferenc, Pélmonostor
Kovačević Anna, Pélmonostor
Kozár József, Csúza
Magdika Dániel, Eszék
Matijević Olivér, Pélmonostor
Micheli Tünde, Várdaróc
Munk Erik, Laskó
Pálinkás Krisztián, Újbezdán
Péter Szabolcs, Várdaróc
Prosszer Horvatin Szanella, Sepse
Dr. Szántó Tibor, Eszék
Sipos Sándor, Kiskőszeg
Varga Gábor, Bellye
Virág Tibor, Kiskőszeg

FÜGGETLEN JELÖLTEK:
Ágh Izabella, Pélmonostor
Bisztricán Hajnalka, Vörösmart
Bóni Elvira, Dárda
Bóni János, Dárda
Bóni Krisztián, Dárda
Farkas Tivadar, Eszék
Ferenc László, Eszék
Gerstmájer József, Vörösmart
Golub István, Vörösmart
Horvát Krisztián, Hercegszőlős
Jeszenszki Mária, Nagybodolya
Juhász Sándor, Pélmonostor
Jurićné Várnai Katalin Réka, Bellye
Kasap Josip, Karancs
Kerekes Attila, Laskó
Lacó Valéria, Karancs
Lakatos Géza, Kiskőszeg
Móricz József Zoltán, Kő
Rajki Zoltán, Sepse
Sipőc Árpád, Vörösmart
Sipos Josip, Csúza
Sipos Lajos, Kopács
Sója Dénes, Hercegszőlős
Tomašić Deák Korina, Hercegszőlős
Vajzenbach János, Pélmonostor

ESZÉK VÁROS

A HMDK és a Népkör
közös listája:
Varga Aleksa Melita 
Giber Janoš
Jukić Zita
Kontra-Čapo Đurđica
Kretić Drago
Lacković Marko
Lehocki-Samardžić Ana
Magdika Danijel
Magdika Julio
Radanović Margita
Sabo Zoltan
Santo Tibor
Sič Albert
Turić Ida
Zorić Margit

PÉLMONOSTOR VÁROS

A HMDK pélmonostori alapszervezet listája:
Kovács Ferenc 
Matijević Olivér
Sičajmov Ibolya
Szloboda Tibor
Győrfi János 
Kovačević Anna
Bábli Mária
Jankovics Izabella
Ferenc Ilić Emese
Pálinkás István
Sipos Nándor 
Horvát Krisztián
Gajs Zsolt
Horvát Adrijan
Žaja Žužika

Pélmonostor MKE listája:
Juhász Sándor
László Róbert 
Gabi Zlata
Palágyi Anna
Paušković Janoš
Petrov Franjo
Ágh Izabela
Vajzenbach János
Joh Ružica
Harci Marija
Radić Paula
Gerber Judit
Varga Sándor
Matijaković Anna
Simon Dénes

HERCEGSZŐLŐSI JÁRÁS

A HMDK listája:
Kozár József, Csúza
Kóbia Mária, Hercegszőlős 
Midlinski István, Vörösmart
Sipos Zoltán, Sepse
Horvát Attila, Vörösmart 
Pinkert Ilona, Csúza
Szabó Julianna, Karancs 
Rabi Ferenc, Sepse
Horvát Rózsa, Karancs 
Kettős Lívia, Hercegszőlős

Független lista:
Tomašić Deák Korina, Hercegszőlős 
Bistricán Hajnalka, Vörösmart
Rajki Zoltán,  Sepse
Kaszap József, Karancs 
Suba Ibolya, Hercegszőlős 
Lacó Valérija, Karancs
Varga Ferenc, Vörösmart
Móricz József Zoltán, Kő
Sipos József, Csúza 
Fekete Gyula, Csúza

BELLYEI JÁRÁS

A HMDK listája:
Munk Erik, Laskó
Déra Kornélija, Laskó
Benić Venessza, Laskó
Cickai Csaba, Kopács
Sárác János, Bellye
Ognjenović Zsuzsanna, Laskó
Vass Tibor, Kopács
Baronji Kell Klaudia, Laskó
Kiss Dárió, Várdaróc
Andócsi Róbert, Várdaróc

Laskó MKK listája:
Kerekes Attila, Laskó
Dominković Ernő, Várdaróc
Sipos Lajos, Kopács
Stankić Aranka, Várdaróc  
Anitić  József, Laskó
Kerekes Karolina, Laskó
Stojanović Katica, Laskó
Sipos Karolina, Kopács
Zieger Ilona, Laskó
Polak Ilonka, Laskó

DARÁZSI JÁRÁS

A HMDK listája:
Csapó Márija, Kiskőszeg
Farkas Ibolya, Kiskőszeg
Gebl Mátyás, Darázs
Kalinka Gizella, Hercegmárok (Gajić)
Kátói László, Nagybodolya
Polgár Tibor, Kiskőszeg
Sipos Krisztina, Kiskőszeg 
Sipos Sándor, Kiskőszeg
Virág Tibor, Kiskőszeg
Zsivics István, Kiskőszeg

ERNESTINOVÓI JÁRÁS

A HMDK listája:
Gajnok Sárika, Szentlászló
Kovács Károly, Szentlászló
Bocka Szilvia, Szentlászló
Gyökemati Dávid, Szentlászló
Bocka Lajos, Szentlászló
Dezső László, Szentlászló
Suica Julijana, Szentlászló
Pete Gizella, Szentlászló
Kelemen Dezső, Szentlászló
Gyökemati Hajnalka, Szentlászló

ERDŐDI JÁRÁS

A HMDK listája:
Kaján Marija-Gizela,  Erdőd
Kvaka József, Dályhegy
Loboda István, Dályhegy
Loboda Mátyás, Dályhegy
Pap Tibor, Dályhegy
Hodan Valéria, Erdőd
Tot Juliska, Almás
Kremerenski Róbert, Dályhegy
Kalozi Tibor, Erdőd
Hugyik Imre, Erdőd

BARANYASZENTISTVÁNI JÁRÁS

A HMDK listája:
Ág Katalin, Újbezdán
Dudás István, Újbezdán
Kovács Robert, Újbezdán
Kovács Zoltán, Újbezdán
Marković Ferenc, Petárda (Baranjsko Petrovo Selo)
Moric Mihael, Újbezdán
Pálinkás Krisztián, Újbezdán
Pintér Ferenc, Újbezdán
Ružić Piroska, Újbezdán
Zadravec Aranka, Újbezdán

LACHÁZI JÁRÁS

A HMDK listája:
Morović Katica, Lacháza
Marčit Magdalena, Haraszti
Starčević Dragana, Haraszti
Kelemen Žaklina, Haraszti
Palkó Melinda, Haraszti
Šilješ Josip, Haraszti
Mošonji Josip, Haraszti
Csiszár Norbert, Haraszti
Molnár Róbert, Haraszti
Hader Ivan, Haraszti

KÁCSFALUSI JÁRÁS

A HMDK listája:
Sági Mária, Jagodnjak
Takaró Josip, Bolmány
Ivanović Zsuzsanna, Jagodnjak
Makó Edit, Jagodnjak
Bozsik László, Majške Međe
Sági Zoltán, Jagodnjak
Božić Ibolya, Jagodnjak
Bozsik Sára, Majške Međe
Farkaš Zoltán, Jagodnjak
Bozsik Ines, Majške Međe

VUKOVÁR-SZERÉM MEGYE

VUKOVÁR-SZERÉM MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT

A HMDK listája:
Ač Rudolf, Vinkovci
Ambrus Attila, Kórógy
Čerepeš Zoltan, Kórógy
Deže Igor, Kórógy
Deže Ištvan, Kórógy
Đerke Daniel, Kórógy
Gomboš Evica, Čakovci
Horvat Ileš, Kórógy
Jakumetović Rozalija, Vukovár
Kollar Ružica, Vukovár
Kovač Margita, Vukovár
Kovač Marinko, Vukovár
Kovač Vinko, Vukovár
Miškolci Andrija, Kórógy
Miškolci Šandor, Kórógy
Novak Andraš, Vukovár
Novak Terezija, Vukovár
Nović Anđa, Ójankovác
Pap Josip, Marinci
Paprika Dániel, Kórógy
Račman Danijel, Čakovci
Šalaj Jelena, Ójankovác
Toth Kornel, Kórógy
Turić Julijana, Vinkovci
Varnju Josip, Vukovár

VUKOVÁR VÁROS

A HMDK listája:
Bocka Stjepan
Gadanec Jožef
Jakumetović Rozalija
Jakov Jelisaveta
Kovač Đura
Kovač Marijan
Kremerenski Eržebet
Mićić Marija
Šarvari Ivan
Tot Alojzij
Tucić Julijan
Vicina Ljubica
Vicina Šimun
Vuleta Marija

TORDINCI JÁRÁS

A HMDK listája:
Ambrus Attila, Kórógy 
Cserepes Zoltán, Kórógy 
Dezső Igor, Kórógy 
Dezső István, Kórógy 
Györke Dániel, Kórógy 
Horvát Illés, Kórógy 
Miskolci András, Kórógy 
Miskolci Sándor, Kórógy 
Paprika Dániel, Kórógy 
Tóth Kornél, Kórógy 

ÓJANKOVÁCI JÁRÁS

A HMDK és az Ójankováci MKE közös listája:
Balog Karčika, Ójankovác
Budim Margit, Ójankovác
Čuljak Ružica, Ójankovác
Ivančik Aleksandar, Ójankovác
Kenjereš Stjepan, Újjankovác
Mađaroš Karlo, Ójankovác
Nović Anđa, Ójankovác
Ronto Mijo, Ójankovác
Šalaj Jelena, Ójankovác
Ujlakoš Šandor, Ójankovác

TOMPOJEVCI JÁRÁS

A HMDK listája:
Mesaroš Teodor, Čakovci
Račman Danijel, Čakovci
Mesaroš Robert, Čakovci
Gomboš Franjo, Čakovci
Gomboš Evica, Čakovci
Šerfezi Antun, Čakovci
Horvatović Michael, Čakovci
Račman Dorijan, Čakovci
Lajko Danijel, Čakovci
Kemenj Robert, Čakovci

NUŠTARI JÁRÁS

A HMDK listája:
Kvaka Atila, Marinci
Pap Josip, Marinci
Pap Karol, Marinci
Parlić Igor, Marinci
Šugar Ivan, Marinci
Šugar Josip, Marinci
Šugar Karlo, Marinci
Vestić Elizabeta, Marinci
Vestić Stjepan, Marinci
Vestić Šandor, Marinci

VINKOVCI VÁROS

A HMDK jelöltje:
Nádudvari-Wágner Ekaterina,
helyettese: Ács Marica

BELOVÁR-BILOGORA MEGYE

BELOVÁR-BILOGORA MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT

A HMDK jelöltjei:
Ament Elvira, Belovár
Balogh István, Nagypiszanica
Bedi István, Bulinac
Béres Elemér, Nagypiszanica
Berkes Zlata, Nagypiszanica
Furjan Antun, Grubišno Polje
Gelencsir Irma, Nagypiszanica
Gerencsir Saša, Grubišno Polje
Halupecki Ivanka, Goveđe Polje
Horvát Eugen, Mala Pisanica
Iharos Alojz, Grubišno Polje
Jarža Elika, Trojeglava
Jelić Anna, Grubišno Polje
Jukić Arianna, Trojeglava
Katona István, Bulinac
Lencse Dalibor, Trojeglava
Lencse Deán, Trojeglava
Pali Fredi, Nagypiszanica
Petrinici Dinko, Daruvár
Pleháti Juliska, Daruvár
Pop Béla, Babinac
Szabó Snježana, Daruvár
Szabó-Budimlija Alekszandra, Daruvár
Tot Ljudevit, Krestelovac
Vég István, Nagypiszanica

Belovári Magyarok Közössége listája:
Benedek Stevica, Daruvarski Vinogradi
Centa Josip, Nagygordonya
Čer Ivan, Kispiszanica
David Tihomir, Nagypiszanica
Đurišević Darko, Bedenik
Farkas Anita, Brezovac
Horvat Ivica, Grubišno Polje
Horvat Pavao, Grbavac
Horvat Vendel, Grbavac
Horvat Željko, Poljani
Križanović Slobodanka, Kapelica
Luca Zlata, Grbavac
Marić Ivan, Daruvár
Milković Agnezija, Grubišno Polje
Nađ Marija, Nagygordonya
Nezdaj Ivan, Trnovitički Popovac
Sabo Ernest, Daruvár
Sekeres Antal, Bjelovar
Šeliš Snježana, Grubišno Polje
Šmit Robert, Grubišno Polje
Švasta Ankica, Dežanovac
Takač Darko, Daruvár
Terek Martin, Ladislav
Torkoš Stjepan, Sokolovac
Toth Sandor, Grubišno Polje

GRUBIŠNO POLJE VÁROS

A HMDK jelöltjei:
Furjan  Antun, Grubišno Polje
Jelić Ana, Grubišno Polje
Gerenđir Saša, Grubišno Polje
Iharoš Alojz, Grubišno Polje
Bijelić Slađana, Grbavac
Ingula Mihael, Veliki Zdenci
Barto Drago, Grbavac
Jungabel Ladislav, Grubišno Polje
Furjan Ivan, Grubišno Polje
Takač  Željko, Veliki Zdenci
Furjan Pero, Grbavac
Koronc Petar, Grubišno Polje
Koronc Martina, Grubišno Polje
Žulec Ljerka, Grubišno Polje
Jungabel Ivica, Grubišno Polje

Belovári Magyarok Közössége listája:
Banja Ana, Grbavac
Bergovac Jelena, Grubišno Polje
Biloš Slađana, Grubišno Polje
Cink Đuro, Donja Rašenica
Čavić Snježana, Grubišno Polje
Filak Mirko, Poljani
Horvat Ana, Grbavac
Horvat Marija, Grbavac
Koronc Stjepan, Grubišno Polje
Maronić Branka, Grubišno Polje
Pinter Irenka, Grubišno Polje
Puček Darko, Poljani
Svat Franjo, Grbavac
Vodal Olga, Grbavac
Nemet Josip, Orlovac Zdenački

NAGYGORDONYAI JÁRÁS

A HMDK jelöltjei:
Horvat Tihomir, Mala Pisanica
Toth Mario, Mala Pisanica
Ozimac Ivana, Veliki Grđevac
Fehir Stjepan, Veliki Grđevac
Šimun Đuro, Mala Pisanica
Toth Franjo, Mala Pisanica
Horvat Eugen, Mala Pisanica

Belovári Magyarok Közössége listája:
Balog Dragan, Veliki Grđevac
Banja Zdravko, Veliki Grđevac
Centa Josip, Mala Pisanica
Čer Ivan, Mala Pisanica
Nađ Marija, Veliki Grđevac
Filak Sanja, Pavlovac
Centa Josip, Veliki Grđevac
Nađ Marijan, Veliki Grđevac
Nađ Knežević Monika, Donja Kovačica
Jurčević Snježana, Pavlovac

NAGYPISZANICAI JÁRÁS

A HMDK jelöltjei:
Borovac Edita
Pop Béla
Kasaš Stjepan
Balogh Stjepan
Halapa Vera
Čeh Josip
Gelenčir Irma
Veg Stevo
Bereš Elemir
Berkeš Zlata

DEŽANOVACI JÁRÁS

A HMDK jelöltjei:
Lenće Dalibor
Jarža Elika
Lenće Dean
Jukić Arijana
Tot Ljudevit
Halupecki Ivanka
Torkoš Ivan
Fa Damir
Fofonjka Monika
Tot Franjo

NOVA RAČAI JÁRÁS

A HMDK jelöltjei:
Bedi Brigita
Bedi Stjepan
Herčeki Damir
Katona Josip
Katona Stjepan
Toth Josip

KONČANICAI JÁRÁS

A HMDK jelöltjei:
Sabo Franjo
Sabo Krunoslav
Bohar  Dario
Bohar Ernest
Bohar Gordana
Karniž Stjepan

DARUVÁR VÁROSA

A HMDK jelöltje:
Szabó Snježana,
helyettese: Petrinić Dinko

Belovári Magyarok Közössége jelöltje:
Takač Ines,
helyettese: Varga Vendel

ZÁGRÁB MEGYE

A HMDK jelöltje:
Berkes Imre,
helyettese: Tadić Perica

Az Ady Endre MKK, a Zrínyi Magyar Cserkészcsapat és a HMTMT közös jelöltjei:
Balaž-Piri Zoltán
Crnjac Kornelia
Csányi Zsuzsa
Draganić Hajnalka
Džeba Marta
Guzsvány József
Kalapiš Rókus
Koiss László
Kovács Beáta
Kovács Ferenc
Kovač Magdolna
Kugli Kálmán
Littvay Tibor
Nagy Varjas Julianna
Petković Eszter
Petrik József
Ranogajec Ferencné
Sekereš Rukavina Ana
Selman Marijana
Svaguša Katalin Marta
Szabó Margit
Szirovicza Lajos
Šehtel Molnar Annamária
Varga Attila
Varga Tibor

TENGERMELLÉKI-FENNSÍKI MEGYE

TENGERMELLÉKI-FENNSÍKI MEGYEI KÉPVISELŐ

A HMDK Tengermelléki-fennsíki megyei egyesület jelöltje:
Viola Éva,
helyettese: Ágoston Gergely

RIJEKA VÁROS

A HMDK Tengermelléki-fennsíki megyei egyesülete jelöltjei:
Árvai Piroska
Spigl-Árvai Ella
Drobina Mária
Edelényi Terézia
Forgó Károly
Horvát József
Kožul Izabella
Rudić-Vranić Dubravka
Scotti Piroska
Smiljanić Anikó
Superina Éva-Viktória
Sibalin Klepac Zdenka
Veselinović Szilvia
Viola Emil
Vlastelić Anna

ISZTRIA MEGYE

ISZTRIA MEGYEI  KÉPVISELŐ

HMDK Isztria megyei egyesület jelöltje:
Lőcsei József,
helyettese: Goschi-Taljat Anna

Móricz Zsigmond MKE jelöltje:
Petranović Helena,
helyettese: Masa Zsuzsanna

PULA VÁROSI KÉPVISELŐ

HMDK Isztria megyei egyesület jelöltje:
Kuncser Rudolf,
helyettese: Varga-Radetic Valéria

Móricz Zsigmond MKE jelöltje:
Masa Zsuzsanna,
helyettese: Palágyi Irén

SPLIT-DALMÁT MEGYE

SPLIT-DALMÁT MEGYEI KÉPVISELŐ

HMDK Split-dalmát megyei egyesület jelöltje:
Tripolszki Anikó,
helyettese: Lovjer Otília

SPLIT VÁROS

HMDK Split-dalmát megyei egyesület jelöltje:
Bešlić Annamária,
helyettese: Oláh Géza

VERŐCE-DRÁVA MENTI MEGYE

HMDK Verőce-Dráva menti egyesület jelöltje:
Szőlősi István,
helyettese: Odicki Anna

POZSEGA-SZLAVÓN MEGYE

A HMDK jelöltje:
Fa Josip,
helyettese: Szigeti István

SZISZEK-MOSZLAVINA MEGYE

A HMDK jelöltje:
Kis Árpád,
helyettese: Radetić Kamilla

Belovári Magyarok Közössége:
Varga Ivan,
helyettese: Sabljak Dona