Szombaton, október 19-én került sor a dályhegyi Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület már hagyományosnak tekinthető néptáncfesztiváljára. Az Erdődi-háton élő magyarok rendezvényén a hazai tánccsoport mellett csúzai, kórógyi és szentlászlói vendégegyüttesek mutatkoztak be.
A dályhegyi Petőfi Sándor nevét viselő művelődési egyesületet 2000-ben újraalapították azzal a céllal, hogy ápolják és megőrizzék a hegyháti magyarság kultúráját, hagyományait. Az elmúlt több mint két évtizedben ez sikerült is, és tevékenységüknek köszönhetően kis kulturális szigetük értékeit másokkal is megismertették, ehhez pedig kiváló „eszközként” szolgál népi tánccsoportjuk, mely bármerre is jár(t), nagy sikert arat(ott). A csoport és az egyesület tamburazenekara idén több eseményen vendégszerepelt Baranya- és Szlavónia-szerte, ezért döntöttek úgy pár éve, hogy egy olyan családiasabb hangulatú rendezvényt szerveznek, melyre meg tudják hívni ezeket a tánccsoportokat. A 2018-ban először megrendezett néptáncfesztiváljuk erre tökéletesen alkalmas volt, ezért 2020 kivételével azóta is minden évben megtartják.
– Az évek során sikerült a virágkiállításból egy jelentős fesztivált kialakítanunk, de ezeken nem jut elég időnk a vendégeinkre, ezért döntöttünk úgy, hogy ősszel legyen egy néptáncfesztivál kevesebb fellépővel, amikor jobban odafigyelhetünk egymásra, ápolhatjuk a kapcsolatainkat – mondta Hugyik Imre, az egyesület elnöke.
Az idei rendezvényen a csúzai Csárdás népi táncegyüttest, a Kórógy Magyar Hagyományőrző Egyesület és a szentlászlói Petőfi Sándor Kultúregyesület néptánccsoportját látták vendégül.
Az eseményen, amelyet a zágrábi Kisebbségi Tanács támogatásából valósítottak meg, részt vett Matijević Olivér, a HMDK ügyvezető elnöke is.