December 2-án ökumenikus keretek között emlékeztek idősb Faragó Ferenc vértanú lelkipásztorra és a 80 éve lezajlott partizánterror többi áldozatára.
A délvidéki magyarság kétségkívül legszomorúbb tele 1944-45 fordulóján következett be, amikor is a második világháború borzalmai elérték az akkori országhatárokat. A front átvonult vidékünkön is, nem kis károkat okozva, de tragikus következményei a szovjet hadsereggel érkező vérszomjas partizánok (gaz)tetteinek voltak. Az egykori Jugoszlávia magyarlakta részein módszeres megtorlást hajtottak végre, melynek több mint 20 ezer magyar esett áldozatul, köztük sok drávaszögi is.
A drávaszögi áldozatok közé tartozik a hercegszőlősi Faragó Ferenc (1905-1944) református lelkipásztor, esperes is, aki december 2-ról 3-ra virradó éjjel halt mártírhalált, s akinek a tiszteletére a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház lelkipásztorai állíttattak emléktáblát.
December 2-án ökumenikus keretek között emlékeztek a vértanú lelkipásztorra és a 80 éve történt partizánterror többi áldozatára az emléktábla előtt Szenn Péter, az említett egyház püspöke, valamint Almási Róbert római katolikus plébános, magyar referens vezetésével. A résztvevők között voltak a mártír lelkipásztor leszármazottai és rokonai, valamint a helyi református lelkipásztorok.