A magyar értékek bemutatása és megismertetése a célja az eszéki Magyar hét rendezvénysorozatnak, amelynek egyik programja volt a Pillantás Magyarországra és A mi világörökségünk című kiállítás is, amit a Portanova bevásárlóközpontban De Blasio Antonio, eszéki magyar főkonzul és Grgić Bartowski Gabrijela, a bevásárlóközpont marketingigazgatója nyitott meg. Baranyai és szlavóniai magyar táncegyüttesek és borászok is bemutatkoztak ez alkalommal.
Lapzártán idején nyílt meg a Pillantás Magyarországra és A mi világörökségünk elnevezésű kiállítás a Portanova bevásárlóközpontban.
A bevásárlóközpont marketingigazgatója, Grgić Bartowski Gabrijela, örömét fejezte ki, hogy helyet adhattak egy ilyen nagy jelentőségű eseménynek.
De Blasio Antonio a kiállítással kapcsolatban elmondta, ezáltal a látogatók bepillanthatnak Magyarország ezeréves történelmébe, betekintést nyerhetnek a magyar emberek által elért eredményekbe a tudomány, a sport, az irodalom, a zene, a népművészet és a festészet területén. Valamint azokat a magyar helyszíneket is megismerhetik, amelyek az UNESCO világörökség részévé váltak.
– Magyarország és Horvátország két baráti ország. A közeli barátok jobban ismerik egymást, ismerik egymás múltját, jelenét, álmait, titkait és gondolatait. Szilárd meggyőződésem, hogy a hasonló rendezvények segítenek jobban megismerni Magyarországot, felkeltik az érdeklődést országunk és az ott élő emberek iránt. Remélem, ezzel is elősegíthetjük, hogy egyre több és több horvát barátunk látogat majd el hozzánk – mondta az eszéki főkonzul beszédében.
A rendezvény nyitó napján a dályhegyi Petőfi Sándor Kultúregyesület tánccsoportjai mutatkoztak be és a vörösmarti Gerstmajer Pincészet borait is megkóstolhatták a bevásárlóközpont első emeletén sétálók.
A tárlat hétfőtől csütörtökig volt látható, mindennap más táncegyüttes és borászok bemutatója mellett.
A Magyar hét rendezvénysorozat folytatásában a pécsi VSK-Pannonpower és a KK Vrijednosnice OS Darda férfikosárlabda-csapat barátságos mérkőzése, amit kedden játszottak le a Gradski Vrt sportcsarnokban. Az eseményről következő lapszámunkban bővebben is beszámolunk.

{fcomments}














