Az eszéki Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék szervezésében nemrég kerekasztal-beszélgetésre került sor Határon túli irodalom és a magyar szerzők szerepe Horvátországban címmel, a végzős hallgatók pedig budapesti szakmai kiránduláson jártak.
Az eszéki Magyar Nyelv és Irodalom Tanszék (MNYIT) szervezésében, a Bölcsészettudományi Kar FUZ&JA (Filozofski u zajednici – i ja) programsorozat keretei között került sor a Határon túli irodalom és a magyar szerzők szerepe Horvátországban című kerekasztal-beszélgetésre, amelyen részt vett Toldi Éva, az Újvidéki Egyetem Magyar Tanszékének vezetője, irodalomtörténész, kritikus, Kontra Ferenc Magyarország Babérkoszorúja-, Márai- és József Attila-díjas író, szerkesztő, valamint Lehocki-Samardžić Anna, a MNYIT vezetője, aki az eseményen íróként és költőként volt jelent. A horvátországi magyar irodalomról, transzkulturalizmusról, kétnyelvűségről osztottak meg gondolatébresztő szemléleteket a határon túli irodalom kapcsán.
Végzős hallgatók szakmai kirándulása Budapesten
A tanszék végzős hallgatói június 8-9-én budapesti tanulmányi kiránduláson vettek részt. Az első nap városnézéssel telt, jártak a Hősök terén, a Néprajzi Múzeumban és megismerkedtek a főváros jellegzetes épületeivel, illetve szobraival, valamint a hozzájuk kapcsolódó történetekkel. Az első napot vidám kvíz keretében zárták, amely az aznap tanultakról/tapasztaltakról szólt.
A második napot a hallgatók és kísérőik az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Irodában töltötték. Itt megismerkedhettek az OFFI történetével, közfeladatellátásával, minőségbiztosításával, gyakornoki és mentori programjával, terminológiai tevékenységével és CAT-es fordítási gyakorlatával.