Az idei első közösségépítő „munkaakció” Sepsén

77

A HMDK sepsei alapszervezete székházához szőlőskert is tartozik, amit az egyesület tagjai közösen művelnek, a múlt vasárnap a metszést végezték el, idén ez volt az első önkéntes megmozdulásuk.

A hegyaljai ember a génjeiben hordozza a szőlő és a borkészítés szeretetét. Egykor szinte minden sepsei családnak volt szőlője a határban vagy a háza körül. Volt, akinek a szőlő volt az elsődleges pénzforrása, de volt olyan család is, amely csak afféle mellékkeresetként foglalkozott szőlészettel.

Napjainkban viszont már egyre kevesebb a szőlős terület, ezért a sepsei HMDK tagjai úgy döntöttek, hogy a székházukhoz tartozót megtartják és hagyományos eszközökkel művelik meg. Gondosan ügyelnek a több mint ötszáz tőkéből álló ültetvényükre.
– Az ide első „munkaakciónk” során megmetszettük a szőlőt, és az ültetvény környékét is rendeztük. Az összes teendőt társadalmi munkában végzi a tagságunk. Mint egykor az elődeink, mindent hagyományos módon csinálunk azzal a céllal, hogy a fiatalok is megismerjék ezeket a munkafolyamatokat – mondta Sipos Zoltán, a sepsei HMDK-alapszervezet elnöke. 

A megtermelt szőlőből készült bort a rendezvényeiken kínálják, abban bíznak, hogy idén már újra visszatér minden a régi kerékvágásba, és minden tervezett programot megtarthatnak.