Kezdőlap Hírek Magyarságunk Az elesett honvédők tiszteletére

Az elesett honvédők tiszteletére

158
08-Koszorzs-1

Várdaróc – A várdaróci Helyi Választmány emléknappá nyilvánította augusztus 13-át, és minden évben megkoszorúzzák a honvédő háborúban elesett várdaróciak tiszteletére állított emléktáblát a település központjában.

Litarić Ivica 1993. augusztus 13-án, míg Fehér József és Gerber Lajos 1995. november 1-jén estek el. A tiszteletükre állított emléktáblánál hétfőn, augusztus 13-án a helyi szervezetek, a HMDK, a katonatársak, a várdaróci Helyi Választmány és az elesettek családtagjai, hozzátartozói helyeztek el koszorút és gyújtottak gyertyát.

A honvédő háború történései kezdenek elhalványulni, de azokról, akik életüket áldozták a szabad Horvátországért, nem szabad megfeledkeznünk.

− Szerdán tiszteletükre emlék focitornát rendeztünk, ahol négy település − a hazai csapat mellett Laskó, Kopács és Mirkovac − csapata vett részt – mondta Péter Szabolcs, a várdaróci Labdarúgó Egyesület elnöke.

Hirdetés