A laskói Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület a reformáció emlékéve alkalmából rendezett emlékestet, valamint megalapította az Ács Zsigmond-emlékdíjat, amelyet minden évben a visszavonuló kórustagoknak, tánccsoport-tagoknak adományoznak, akik odaadó munkájukkal nagyban hozzájárultak kultúránk, hagyományaink ápolásához.
A laskói kultúregyesület már korábban csatlakozott a reformáció 500. évfordulóját ünneplők sorához, hiszen a helyi reformátoroknak nagy szerepük volt az egykori mezőváros életében. Sztárai Mihály református lelkész megjelenésével Laskó a reformáció délvidéki bölcsője lett. De munkálkodott itt Szegedi Kis István, Laskai Csókás Péter, Tolnai Ambrus, Halasi Bálint, Ács Gedeon, Lukácsy Imre és nem utolsósorban Ács Zsigmond. A kultúregyesület őt „sajátította ki” magának.
A helyi könyvtárat 2012-ben róla nevezték el, majd 2014-ben a helyi temetőben síremléket állítottak a református lelkésznek, műfordítónak, amiben szintén nagy szerepet vállalt a kultúregyesület. Idén pedig megalapították az Ács Zsigmond-emlékdíjat, amelyet a rendezvényen Csokonai Margitnak, Papp Arankának és Molnár Margitnak adtak át.
Az emlékest során Ács Zsigmond életútját Dobszai Gabriella ismertette, az Alfalusi Vegyes Kar pedig Sztárai-zsoltárokat adott elő. Déra Kornélia, az egyesület elnöke beszélt a Protestáns nagyjaink Európában című programról, amelyben a magyarországi Ráckeve Érték Egyesület felkérésére vesznek részt. A program során Európa és a világ formálásában fontos szerepet betöltő egyházi és világi személyeket és a köréjük fűzhető eseményeket, ismereteket és helyszíneket szedik egy csokorba. A drávaszögi Laskón is több ilyen személy élt és dolgozott, akik a kulturális útvonal részei lesznek.