Kezdőlap Hírek Magyarságunk Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter fogadta aHRKKE vezetőit

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter fogadta aHRKKE vezetőit

82

Múlt héten Tarr Zoltán, Magyarország társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős minisztere, valamint Heidl György társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár fogadta a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház (HRKKE) elnökségének képviselőit, Szenn Pétert, a HRKKE püspökét és Kel József főgondnokot.

A megbeszélés során a felek építő jellegű párbeszédet folytattak az egyház szolgálatáról, valamint azokról a kérdésekről, amelyek a határon túli magyar református közösségek életét érintik.

– A találkozó alkalmával beszámoltunk egyházunk életéről, állapotáról, küzdelmeiről. Elmondtuk, református egyházunk az állammal kötött szerződés értelmében működik, és hogy Horvátországban magasabb szinten vannak az egyházak elismerve és megtámogatva, mint más országokban, ahol határon túli magyarok vannak. Tarr Zoltán miniszter úr támogatásáról biztosított bennünket mindenben. Jó együttműködés reményében tértünk haza – nyilatkozta lapunknak Szenn Péter.

A HRKKE elnöksége háláját fejezte ki a szívélyes fogadtatásért és a tartalmas, előremutató tárgyalásért.

Az egyház vezetése Isten áldását kérte a magyarországi tisztségviselők munkájára, szolgálatára és családjaik életére.

Hirdetés