Kezdőlap Hírek Magyarságunk A magyar kultúra ünnepe Verőcén

A magyar kultúra ünnepe Verőcén

9

A magyar kultúra, a hagyományok és a közösségi összetartozás jegyében rendezték meg szombaton Verőcén (Virovitica) a magyar kultúra napját, amelynek házigazdája a Verőce-Dráva Mente Megyei Magyarok Közössége volt.

Az ünnepi esemény megnyitóján a szervezők köszöntötték a vendégeket, valamint mindazokat, akik jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt. A megjelenteket köszöntötte Magdó János, Magyarország eszéki főkonzulja is, aki beszédében méltatta a közösség munkáját, valamint a magyar hagyományok megőrzésének fontosságát.

A rendezvény színpadán a környékbeli és magyarországi hagyományőrző csoportok, kulturális egyesületek és művészeti közösségek mutatkoztak be. A fellépők népviseleteikkel, dalaikkal és táncaikkal a magyar népi kultúra sokszínű világából adtak ízelítőt.

A Verőce-Dráva Mente Megyei Magyarok Közössége 2015-ben alakult azzal a céllal, hogy összefogja a térségben élő magyarokat, és elősegítse a magyar nyelv, hagyományok és kulturális értékek megőrzését. Az elmúlt években számos rendezvénnyel járultak hozzá a közösségi élet gazdagításához, amelyek közül kiemelkedik a magyar kultúrát bemutató éves találkozó.

Karácsonyi István, a Verőce-Dráva Mente Megyei Magyarok Közösségének elnöke háláját fejezte ki valamennyi fellépőnek, támogatónak és résztvevőnek, vagyis mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy a magyar kultúra napja elnevezésű rendezvényük ismét a közösség és a hagyományőrzés szép ünnepe lehessen.

Hirdetés