Közös program Horvátország EU-csatlakozásának a tiszteletére
Kövesdi Szilvia, a Villányi Rendezvénytér háziasszonya kapcsolatfelvételt kezdeményezett az eszéki Media Hungarica Művelődési és Tájékoztatási Intézettel abból a célból, hogy minél több programjukba bevonják a horvátországi magyarokat, hisz hamarosan Horvátország is az Európai Unió tagja lesz, teljesen szabad lesz az áruforgalom, és így Horvátország számára is bővül a piac.
Kövesdi Szilvia, a Villányi Rendezvénytér háziasszonya szerint az anyaországi és a horvátországi Baranyában élő magyaroknak még jobban meg kellene ismerniük egymást. Ezt a célt szolgálják azok a közös programok is, amelyeket az eszéki Media Hungarica Művelődési és Tájékoztatási Intézettel közösen szerveznek.
– Az első nagy, közös programot június 6-ára, szombatra tervezzük Horvátországi Magyarok Napja elnevezéssel, Horvátország július 1-jei csatlakozásának a tiszteletére. Horvátországi magyar tánccsoportokat, zenekarokat várunk a színpadra, borászoknak, kézműveseknek és termelőknek biztosítunk helyet. Szakácsokat, főzőcsapatokat is várunk, akik bemutatják jellegzetes helyi ételeiket. Egy nagy gasztrokulturális rendezvény lesz ez. De terveink között szerepelnek például a PORTÉKA névre hallgató rendezvények is: ezek tulajdonképpen olyan piacok, kirakodóvásárok, amelyekre várjuk a sajtkészítőket, a fűszer- és gyógynövényeseket, a kézműveseket, fafaragókat, mézeseket, mézeskalácsosokat, zöldség- és virágtermesztőket is a határ túloldaláról. Rendezvényterünkhöz tartozik egy nagy, 80 férőhelyes parkoló, nyilvános WC-k, az épületben van egy tanácsterem, kávézó-vinotéka, az emeleten öltözők, zuhanyzók, a színpad pedig hang- és fénytechnikával is rendelkezik. A tér szomszédságában játszótér és sportpályák is vannak. Itt tehát minden adott a találkozáshoz – nyilatkozta lapunknak Kövesdi Szilvia.
A Media Hungarica ezekre a rendezvényekre résztvevőket fog toborozni, valamint célzott hirdetésekkel felhívja a borászok, termelők, kézművesek és mások figyelmét az említett, ismétlődő lehetőségekre, hogy minél többen és minél színvonalasabb felhozatallal látogassanak el a villányi rendezvénytérre – mondta el lapunknak Kriják Krisztina, az intézet igazgatója.
{fcomments}