Pomurska Lendva dala je dom ovogodišnjem Prvenstvu Karpatskog bazena u kuhanju fiša, 20 timova odmjerilo je svoja kulinarska umijeća. Umjetnost kuhanja Mađara iz Hrvatske, predstavljena je s tri kotlića.
Baranjski majstori kuhanja tijekom godina istaknuli su naše područje na kartama, naime postigli su izvrsne rezultate na brojnim domaćim i inozemnim natjecanjima. Riblju juhu, tradicionalno jelo kod nas strogo nazivano fiš paprikaš, u našem kraju pripremaju jako dobro, tomu svjedoče i brojna priznanja sa natjecanja u kuhanju.
Prošle godine mi smo bili domaćini Prvenstvu Karpatskog bazena u kuhanju fiša, a bilo je organizirano u Batini na Zelenom otoku, ove godine izbor je pao na susjednu Sloveniju i to na grad Lendva gdje su se okupili kuhari fiša Karpatskog bazena. Na natjecanju su Hrvatsku predstavljali s tri kotlića: prošlogodišnji pobjednik, Erik Munk bio je jedan od kuhara, predstavnik Vardarca bio je Robert Molnar, a u ime Udruge mladih Lug kuhao je Daniel Keresteš.


Svih 20 timova koji su se natjecali na prvenstvu, dobilo je nekakvu nagradu, 10 timova je otišlo kući sa broncom, 6 sa srebrnom nagradom i 4 tima osvojila su zlato.
Svaki od tri baranjska kuhara osvojio je nagradu. Iako nije uspio obraniti naslov prvaka, od ranije dva puta prvak Karpatskog bazena, Erik Munk i Robert Molnar iz Vardarca osvojili su dva mjesta u kategoriji zlata, no i fiš Daniela Keresteša dobio je srebrnu medalju. Tako se tim iz Baranje zadovoljno vratio s još jednog međunarodnog kuharskog natjecanja, gdje je opet dokazano kako kuhati uistinu znamo.
Pobjednik prvenstva je postao jedan od četiri nositelja zlatne medalje, a ove godine je to tim Faddi Vitézek iz Mađarske.
Prijevod: Izabela Šegota
A cikk az elektronikus média többféleségének és különbözőségének fejlesztéséről szóló Alap által került társfinanszírozásra.














