Kezdőlap Hírek Magyarságunk Bemutatták a kézműves szakkör munkájának az eredményét

Bemutatták a kézműves szakkör munkájának az eredményét

67

Kézimunka-kiállítást rendezett a Vinkovcei Magyar Kultúregyesület szakköre, melyet Vinkovci város napja alkalmából nyitottak meg.

A Vinkovcei Magyar Kultúregyesület idén tavasszal indított kreatív műhelyt, melynek keretében kézimunkákat készítenek az egyesület nőtagjai. A szakkör résztvevői heti rendszerességgel gyűlnek össze, hogy közösen alkossanak. Mostanra gazdag kézimunka-gyűjteménnyel rendelkeznek, melyet július 18-án, Vinkovci város napja alkalmából mutattak be székhelyükön.

Ács Maricától, a szervezet egyik vezetőjétől megtudtuk, a magyar motívumokkal díszített kézimunkák mellett süteményekkel is készültek az alkalomra, melynek sok látogatója volt – a helyi magyarokon kívül voltak résztvevők Kórógyról, Vukovárról és Ójankovácról is, és Vinkovci városa is képviseltette magát egyesületük kiállításán.

Nagyon aktív a Vinkovcei Magyar Kultúregyesület – mondja Ács Marica –, legközelebbi programjuk az augusztus 20-i műsor lesz, ezenkívül meghívást kaptak vukovári és kopácsi rendezvényekre, melyeknek eleget kívánnak tenni – a járványhelyzet ennek nem akadálya, hiszen a szervezet tagjainak a többsége felvette a védőoltást.

Hirdetés