A Pakráci Magyarok Közössége igyekszik a városi szintű rendezvényekbe is aktívan bekapcsolódni. Legutóbb ott voltak a két hétig tartó város napi rendezvényeken is.
Pakrác települést 1238-ban említik először Petricz néven, mivel fennmaradt egy donációkat megerősítő oklevél, amit II. András és Imre magyar király adtak a johannitáknak. 1537-ben Pakrác már Zrínyi Miklós tulajdona. Amikor a törökök elfoglalták Szlavóniát, két szandzsákra osztották: pozsegaira és pakrácira, 1570-ben egy ideig szandzsákszékhely is volt. 1691. október 17-én Charles Eugène de Croÿ császári tábornok szabadította föl a török uralom alól. Ezt követően Pakrác előbb Imbsen báró tulajdona lesz, majd az ő özvegye Trenk bárónak adta el. Mária Terézia magyar királynő a szlavniczai Sándor grófoknak ajándékozta 1760-ban, majd az akkori alispán, a daruvári Jankovich vette meg.
A város 3254 lakosából 366 magyar volt 1910-ben. 2001-ben a hozzá tartozó falvakkal együtt 8855 lakosából már csak 65 a magyar. A legutóbbi népszámláskor már kevesebben laktak a városban, de a magyarok száma is csökkent, csupán 45-en vallották magukat annak.
A város napja alkalmából március 4. és 21. között különböző kulturális, sport- és gasztronómiai eseményekre kerül sor, amelyen a helyi magyar szervezetnek, a Pakráci Magyarok Közösségének a tagjai is részt vesznek. Március 18-án a városban működő egyesületek számára szerveztek vásárt, ezen a magyarok kézműves termékeiket állították ki.
A magyar egyesület évente több eseményt is szervez, legnagyobb rendezvényük a Pakráci Magyar Nap, amelyet a nyár folyamán valósítanak meg, és amelyen a város magyarjai mellett a környéken élő nemzettársak is nagy számban megfordulnak.