Hejce mint követendő példa

599
HEJCE

Hejce – A dályhegyi helyi választmány elnöke, polgármestere, Loboda Mátyás  részt vett a hejcei Nemzetközi Turisztikai Gyakorlati Oktatási Intézet megnyitóján.

Dályhegy és Hejce kapcsolata az Ezeréves kötelék elnevezésű kétéves eu-s projekt kapcsán kezdődött. De a program lezárása után Loboda Mátyás külső megfigyelőként részt vett egy másik projektben, ezért is kapott meghívást a hejcei Nemzetközi Turisztikai Gyakorlati Oktatási Intézet megnyitójára. A volt vámház épületét alakították át oktatási központtá. A helyiek csak döngőnek nevezték, mivel táncmulatságok idején a padlás deszkáitól volt hangos a település.

A megnyitóra közel háromszáz vendég gyűlt össze. Ezek nagyrészt a projektben résztvevő partnerszervezetek, másrészt az abaúji  EGTC (Európai Területi Együttműködési Csoportosulás) képviselői voltak.

Hejce nagyon jó példa arra, hogy a kis falvak sem maradnak magukra az Unióban, csak egy ügyes polgármesterre és a falusiak víziójára van szükség. A 260 lakosú Hejce is uniós forrásból, 860 ezer euróból épített meg egy oktatási intézetet azzal a céllal, hogy a környéken csökkentse a munkanélküliséget a képzésekkel és az átképzésekkel.

– Magyarságunk, azon belül a hegyháti magyarság számára fontosak azok a kapcsolatok, amelyek a közös bizalmon és akaraton alapulnak. Hejce követendő példa a hegyháti magyarság számára az uniós források felhasználását illetően, és biztos vagyok benne, hogy Dályhegy polgármestereként az ott tapasztaltakat a közeli és távoli jövőben kamatoztatni is tudom – mondja

Loboda Mátyás, hozzátéve, mindez annak köszönhető, hogy részt vettek az Ezeréves kötelék elnevezésű projektben.