Bárdos-est a Népkörben

45

Bárdos Lajos Kossuth- és Erkel Ferenc-díjas magyar zeneszerző, karnagy, zenetudós, érdemes és kiváló művész, a magyar kórusművészet egyik legkiemelkedőbb egyénisége tiszteletére szerveztek vasárnap emlékkoncertet az eszék-rétfalusi Népkörben.

Az eszék-rétfalusi Népkör Magyar Kultúregyesület az eszéki magyarság egyik bástyája. Vegyes kart és tánccsoportot működtetnek, évente számos kultúrprogramot rendeznek. A nagy múltú egyesület egyik legfőbb célja a magyar nyelv és kultúra ápolása. Megtartják nemzeti ünnepeinket, kiállításokat, irodalmi esteket, nótaesteket, kórustalálkozókat szerveznek, és az egyesület keretében működő énekkar és népi tánccsoport is számos helyen lép színpadra minden évben.

Vasárnap Bárdos Lajos (1899-1986) zeneszerző, zenepedagógus, karnagy, a 20. századi magyar zenetörténet egyik meghatározó alakja születésének 125. évfordulója alkalmából tartottak emlékkoncertet.

– Voltaképpen ő mindenütt mindenben példát mutatott, nemcsak zenetudós, zeneszerző és karnagy volt, hanem ember is a javából, mert a nyilas rendszer elől menekülő, bujdosó családokat befogadta a saját otthonába, 11 saját gyermeket is nevelt. Ezenkívül öt egyház karnagyi munkáját látta el, kórust és kiadót is alapított – mondta Veres-Kimpf Mária karnagy, a Népkör vegyes karának a vezetője.

A programban először Bárdos által gyűjtött népdalokat szólaltattak meg, népdalfeldolgozások is elhangzottak, valamint Horváth Brigitta magyarországi énekes szólóelőadása is színesítette az összeállítást.

Az eseményen jelen volt Magdó János eszéki magyar főkonzul és Császár Zoltán konzul is.

A cikk az elektronikus média többféleségének és különbözőségének fejlesztéséről szóló Alap által került társfinanszírozásra.